پویا محمودیان خبر داد؛

تشكیل كارگروه ویژه به منظور پیگیری بیمه هنرمندان صنایع دستی

تشكیل كارگروه ویژه به منظور پیگیری بیمه هنرمندان صنایع دستی به گزارش آثارنیوز معاون صنایع دستی كشور از تشكیل كارگروه ویژه به منظور پیگیری بیمه هنرمندان صنایع دستی اطلاع داد.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، پویا محمودیان معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی در برنامه زنده تلویزیونی اظهار داشت: مبحث بیمه همواره یکی از مهمترین مطالبات هنرمندان صنایع دستی است که مطالبه به حقی است، بدین منظور در نشستی روز دوشنبه ۱۹ خرداد با معاون اول رئیس جمهوری، مقرر شد کارگروه ویژه ای برای پیگیری بیمه هنرمندان صنایع دستی تشکیل گردد. هم اکنون ۲۹۵ رشته فعال صنایع دستی داریم و ۷۵ درصد فعالان صنایع دستی را بانوان می سازند.
او اظهار داشت: یکی از رسالت های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ترویج و معرفی ظرفیت های صنایع دستی در شهرها و روستاهای ثبت جهانی است تا زمینه آشنایی هرچه بیشتر گردشگران با این شهرها و روستاها فراهم گردد.
او اظهار داشت: خوشبختانه حجم صادرات صنایع دستی ایرانی هم خیلی خوب است، بگونه ای که بر مبنای آمار رسمی و گمرکی ۲۷۳ میلیون دلار صادرات صنایع دستی داشتیم که با احتساب صادرات چمدانی پیشی بینی ما این است که ۵۰۰ میلیون دلار صادرات صنایع دستی انجام شده است.
محمودیان اظهار داشت: سال، ۹۸ سال سختی برای هنرمندان صنایع دستی بود چون که سال قبل با سیل شروع شد و با کرونا به پایان رسید، اما با عنایت به تدابیری که انجام شده و برنامه ریزی ها، امید داریم در سالی که از جانب رهبر معظم انقلاب با عنوان "جهش تولید" نام گذاری شده، شاهد رونق هرچه بیشتر صنایع دستی باشیم.


منبع:

1399/03/24
14:07:50
5.0 / 5
2731
تگهای خبر: بنا , بیمه , روستا , زمینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری