در نشستی با فعالان گردشگری مطرح شد؛

اختصاص خط اعتباری سفر

اختصاص خط اعتباری سفر به گزارش آثارنیوز متولیان دولتی وزارت میراث فرهنگی در نشستی با فعالان گردشگری از اختصاص خط اعتباری سفر و پرداخت تسهیلات به افرادی كه در سامانه كارا ثبت نام كرده اند خبر دادند.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، بعد از شیوع ویروس کرونا برای چندمین بار جلسه هم اندیشی با فعالان بخش خصوصی گردشگری به ریاست وزیر میراث فرهنگی بمنظور بررسی راهکارها برای ارائه رونق صنعت گردشگری در پساکرونا و رفع مشکلات به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا برای تأسیسات گردشگری انجام شد جلساتی که بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری مشکلاتشان را با این وزارتخانه در بین گذاشتند و خواهان ارائه راهکارها و برخی تمهیدات شدند.
هر چند که پیشنهادات آنها تا حدی اجرایی نشد ولی پیشنهاداتی هم که از طرف متولیان دولتی به آنها داده شده بود نیز به کارشان نیامد. یکی از این پیشنهادات امهال سه ماهه تسهیلات بانکی، مالیات، درصد حق بیمه کارفرمایان، قبوض حامل های انرژی بود که هیچکدام هنوز اجرایی نشده است. چونکه بعنوان مثال هتل های استان خراسان رضوی اخطار گرفته اند که اگر زودتر قبوض خودرا پرداخت نکنند، پلمب می شوند.
روز گذشته باز هم جلسه هم اندیشی با وزیر میراث فرهنگی انجام شد و دو طرف صحبت های خود و گلایه هایشان را مطرح نمودند همچون اینکه بخش خصوصی وام ۱۲ درصدی دولت را نمی پذیرند چونکه آنها را بیشتر مقروض می کند و بهره ۱۲ درصدی نیز برای آنها مقرون به صرفه نیست.
در این جلسه علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی نقبی به این مساله زد و اظهار داشت: موضوع اقتصادی کرونا و حمایت هایی که مقرر است دولت انجام دهد در چارچوب بسته ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دیده شده است، از این مقدار ۲۵ هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت بهداشت برای خرید تجهیزات پزشکی و مبارزه با ویروس کرونا، ۸ هزار میلیارد تومان برای بیمه بیکاری و سایر مبالغ در چارچوب ارائه تسهیلات در نظر گرفته شده است. از ۴۶ رسته ای که به سبب شیوع ویروس کرونا لطمه اقتصادی دیدند، ۱۱ رسته مورد تأیید دولت برای حمایت قرار گرفت که سه رسته آن مربوط به فعالان بخش گردشگری، صنایع دستی و تأسیسات گردشگری بود. در جلسه ای که روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۹ با دکتر جهانگیری داشتم و نماینده بانک مرکزی نیز در آن حضور داشت از پرداخت نشدن این تسهیلات گله کردم.
مونسان نتیجه صحبت هایش با نماینده بانک مرکزی را این طور اعلام نمود که بخشنامه پرداخت تسهیلات ۲۳ اردیبهشت به بانک ها ابلاغ گردیده و پرداخت ها برای افرادی که در سامانه کارا ثبت نام کردند، به زودی انجام می شود.
ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی نیز در این جلسه درباره خط اعتباری سفر برای خانواده ها آگاهی داد و اظهار داشت: به دنبال بسته تشویقی هستیم و به شکل شفاهی از دکتر نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری قول گرفتیم تا یک خط اعتباری سفر پس از کرونا در اختیار خانواده ها قرار دهند البته این بسته هنوز مصوب نشده است. در گام سوم وارد بازگشایی تدریجی سفرها برای سفرهای کاری و اضطراری شدیم.

1399/02/26
14:36:04
5.0 / 5
2881
تگهای خبر: بیمه , خرید , سفر , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری