سازمان جهانی جهانگردی گزارش داد

۹۶درصد مقاصد جهان سفر را محدود كردند

۹۶درصد مقاصد جهان سفر را محدود كردند به گزارش آثارنیوز سازمان جهانی جهانگردی اعلام نمود: 96درصد از مقاصد جهان در واكنش به كووید 19 سفر را محدود و یا ممنوع كردند.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، بسته شدن خیلی از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی با همه گیر شدن ویروس کرونا، سازمان جهانی جهانگردی را بر آن داشته تا در همکاری با سازمان جهانی بهداشت، با انتخاب شعار « فردا سفر کنید»، مسئولیت پذیری بین المللی و مشترک صنعت گردشگری در مواجهه با شیوع ویروس کرونا را توسعه دهد.
این سازمان که اختلال ایحادشده در مسافرت را بی سابقه دانسته است، در تازه ترین گزارش اعلام نمود: حدودا همه مقاصد جهان از ژانویه سال ۲۰۲۰ (همزمان با شروع سال نو) محدودیت هایی را در زمینه سفر اعمال کردند، برخی حتی گام بلندتری برداشته و برای مهار این ویروس همه گیر، سفر را بطور کامل ممنوع کرده اند.
تحقیقات اخیر UNWTO نشان می دهد: از تاریخ ۶ آوریل، ۹۶ درصد از کل مقاصد در سراسر جهان محدودیت های مسافرتی اعمال کرده اند؛ حدود ۹۰ مقصد مرزهای خودرا بطور کامل و یا جزئی به روی گردشگران بسته اند، درحالی که ۴۴ مقصد بسته به کشور مبدأ، مرزهای شان را به روی برخی از مسافران بسته اند.
بررسی این سازمان جهانی از مناطق مختلف نشان می دهد: در منطقه آفریقا، آسیا، اقیانوس آرام و خاورمیانه، ۱۰۰ درصد مقاصد محدودیت های مربوط به COVID-۱۹ را از ژانویه سال ۲۰۲۰ به تصویب رسانده اند. در قاره آمریکا ۹۲ درصد مقاصد گام های مشابهی برداشته اند، در صورتیکه در اروپا، این نسبت ۹۳ درصد است که حدودا از تاریخ ۶ آوریل، سفر را محدود کرده اند.
این محدودیت ها شامل بسته شدن کامل یا جزیی مرزها در مقابل گردشگران، ممنوعیت های مسافرتی فقط خاص مقاصدی که درگیری بیشتری با ویروس کرونا داشته اند، تعلیق کامل یا جزیی پروازها در بعضی مقاصد، ابطال یا تعلیق صدور ویزا و اقدامات دیگری همچون گردنگیر به قرنطینه یا خودانزوایی مسافران برای مدت زمان تعیین شده در کشور مقصد و گردنگیر همراه داشتن گواهی های پزشکی و سلامت هنگام مسافرت است.
پیش بینی خیلی از کشورها بر این است که تا آخر سال ۲۰۲۰ محدودیت های مسافرتی به همین منوال ادامه داشته باشد.
«زوراب پولولیکاشویلی» ـ دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی ـ اظهار داشت: هیچ رویداد دیگری مثل COVID-۱۹ تا این حد روی سفر و جهانگردی تأثیر نداشته است. دولت ها مسائل بهداشتی را در اولویت قرار داده و محدودیت های کامل یا جزیی را در مسافرت را اعمال کرده اند. با تعلیق گردشگری، منافع حاصل از این بخش در معرض تهدید قرار گرفته است؛ میلیون ها شغل ممکنست از بین برود و پیشرفت هایی که در زمینه رشد اقتصادی پایدار حاصل شده بود، ممکنست قابل بازگشت نباشد. UNWTO از دولت ها می خواهد بطور مستمر محدودیت های مسافرتی را مرور کرده و به محض این که شرایط بی خطر شد، آنها را آسان یا لغو کنند.
منبع:

1399/02/06
22:02:37
5.0 / 5
3033
تگهای خبر: پرواز , تاریخ , زمینه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری