از میراث و فرهنگ مشترك تا ویروس مشترك در دنیا

از میراث و فرهنگ مشترك تا ویروس مشترك در دنیا به گزارش آثارنیوز در حالی شورای بین المللی محوطه ها و بناهای تاریخی (ایكوموس) شعار سال ۲۰۲۰ خود همزمان با ۱۸ آوریل «روز جهانی محوطه ها و بناهای تاریخی» را اعلام نمود كه از اعضای خود درخواست نمود مراسم های این روز بر مبنای دستورالعمل های محلی و ملی در هر نقطه از دنیا صورت گیرد تا امنیت و سلامت همه تضمین شود.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، هرساله و به مناسبت روز جهانی محوطه ها و بناهای تاریخی، ایكوموس شعاری را برای جشن ها و فعالیتهای سازماندهی شده از جانب كمیته ها، اعضا و شركای این نهاد مشورتی یونسكو در ارتباط با میراث جهانی درنظر می گیرد كه سال جاری بر مبنای شرایط به وجودآمده در سرتاسر جهان و به علت بحران شیوع كرونا، شعار "فرهنگ مشترك، میراث مشترك و مسئولیت مشترك" بعنوان بیانی از وحدت جهانی در مواجهه با این بحران بهداشتی عنوان شد.
از طرفی، ایكوموس جهانی با عنایت به شیوع جهانی ویروس كرونا در كشورهای مختلف، همه را به جشن گرفتن روز جهانی محوطه ها و بناهای تاریخی بر مبنای دستورالعمل های محلی و ملی دعوت كرد تا امنیت و سلامت همه تضمین شود. همچون فعالیتهای مجازی كه متولیان میراث فرهنگی و تاریخی در سرتاسر دنیا می توانند برگزار كنند، كنفرانس ها و میزگردهای آنلاین، وبینارها، سخنرانی های آنلاین، عرضه پوستر، مصاحبه های اینترنتی و ایجاد كمپین در شبكه های اجتماعی است.
متولیان میراث فرهنگی كشور هم برای پیشگیری از انتقال زنجیره كرونا تصمیم گرفتند تا مراسم روز جهانی «محوطه ها و بناهای تاریخی» را به صورت مجازی و پخش زنده از سایت آپارات برگزار كنند.1399/01/30
22:16:26
5.0 / 5
3162
تگهای خبر: بنا , تاریخ , سایت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری