روش گرفتن گواهینامه بین المللی رانندگی

روش گرفتن گواهینامه بین المللی رانندگی به گزارش آثارنیوز كانون جهانگردی و اتومبیلرانی شرایطی قرار داده تا متقاضیان دریافت گواهینامه بین المللی رانندگی بتوانند بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر صدور، درخواست خود را اینترنتی ثبت كنند.


به گزارش آثارنیوز به نقل از روابط عمومی كانون جهانگردی و اتومبیلرانی، روش اینترنتی درخواست گواهی نامه بین المللی رانندگی كه از سال ۱۳۹۲ به منظور فراهم آوردن رفاه حال مشتریان و متقاضیان به راه افتاده است، حالا با شیوع كرونا در كشورمان و به منظور جلوگیری از ابتلای هموطنان به كووید ۱۹ بیشتر از قبل از سوی كانون جهانگردی و اتومبیلرانی پیگیری و انجام می شود.
این اقدام در جهت هم افزایی با سازمان ها و نهادهای مختلف در مهار و مبارزه با ویروس كرونا همزمان با آخر تعطیلات نوروز ۱۳۹۹ از سرگرفته شده و متقاضیان می توانند بدون احتیاج به تردد در شهر و تنها بعد از رفتن به وبسایت رسمی كانون جهانگردی و اتومبیلرانی با تكمیل فرم و بارگذاری مدارك مربوطه درخواست خویش را ثبت كنند.
پس از ثبت نام متقاضیان، اقدام برای صدور گواهی نامه بین المللی رانندگی شروع شده و بعد از تحویل به شركت پست جمهوری اسلامی ایران، به نشانی درج شده در فرم درخواست ارسال می شود.
این اقدامات به بازه زمانی ۷ تا ۱۰ روز كاری نیاز دارد.
بر اساس معاهدات سازمان ملل، گواهی نامه های رسمی بین المللی رانندگی یك و سه ساله خودرو و موتور سیكلت در هر كشور فقط توسط كانون های اتومبیلرانی عضو فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA) و با مجوز این فدراسیون عرضه می شود.
كانون جهانگردی و اتومبیلرانی مرجع صدور گواهینامه بین المللی رانندگی است.


منبع:

1399/01/22
00:10:24
3.3 / 5
3385
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
گواهینامه بین المللی رانندگی برای خودروهای سواری به راحتی تبدیل میشه ؟ و چقدر اعتبار دارد؟
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری