هشدار تور كلاهبرداران سفرهای خارجی پهن شده

هشدار تور كلاهبرداران سفرهای خارجی پهن شده آثارنیوز: یك مقام قضایی، نسبت به تبلیغ و فروش تورهای ارزان قیمت در شرایطی كه مرزهای كشور به دنبال شیوع ویروس كرونا، مسدود و پروازهای بین المللی تعلیق شده است، آگهی داد و از انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران خواست با متخلفان قبل از وقوع جرم و كلاهبرداری، برخورد كند.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بخشنامه ای با اشاره به شرایط كشور از آژانس های مسافرتی خواسته است سفرها را بدون كسر جریمه، كنسل كنند و به مردم تعهد جدیدی ندهند. با وجود آن كه رئیس جمهور، وزیر بهداشت، نمایندگان مجلس، استانداران و شهرداران و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از مردم خواسته اند برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس كرونا در كشور، به سفر نروند، اما در فضای مجازی كماكان تورهایی به مقصد روستا، طبیعت و حتی خارج از كشور تبلیغ می شود.
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تا كنون واكنشی به این تبلغ ها نداشته است و درباره پیگیری فروش تورهای بدون مجوز، سلب مسؤولیت كرده است. ولی تیموری ـ معاون گردشگری ـ در این زمینه گفته كه این وزارتخانه تنها پاسخگوی شكایت های در رابطه با سایت ها و شركت های دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است و درباره شركت ها و یا افرادی كه از این وزارتخانه مجوز ندارد و یا زیرمجموعه سایر وزارتخانه ها و سازمان ها هستند نمی تواند احقاق حق كند.
رضا مسعودی ـ مستشار قضایی و مدیركل پیشگیری های امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضائیه ـ هم در نامه ای از انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران ـ خواسته كه از كلاهبرداری های احتمالی جلوگیری كند.
در این نامه كه از طرف این انجمن در اختیار ایسنا قرار داده شده، خطاب به حرمت الله رفیعی آمده است: «به دلیل شیوع ویروس كرونا در خیلی از كشورها و محدودیت های اعمال شده از طرف كشورهای مقصد، امكان انجام تورهای گردشگری خارجی عملا مقدور نیست و عموما تورهای فروخته شده لغو و یا در حال لغو است. "حسب اخبار واصله عده ای فرصت طلب با انتشار آگهی فروش تورهای ارزان قیمت درصدد ارتكاب كلاهبرداری و بردن مال مردم هستند"، پس مقتضی است باتوجه به مسؤولیت قانونی آن مرجع و برای پیش گیری از وقوع جرم و تخلفات با اعمال نظارت های دقیق و برخورد با متخلفان، مانع از تبلیغ و نشر آگهی های واهی و فریبنده شده و دفاتر خدمات مسافرتی، سایت های اینترنتی مربوطه را به ندادن تعهد كه امكان عملی شدن آن فعلا وجود ندارد، خصوصا برای تعطیلات سال جدید ملزم كنید. »
منبع:

1398/12/22
14:21:04
5.0 / 5
3567
تگهای خبر: پرواز , خدمات , روستا , زمینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری