رئیس كل دادگستری هرمزگان:

در صورت محرز شدن تخلف با مدیران مربوطه در صدور مجوز پرورش میگو قشم برخورد می شود

در صورت محرز شدن تخلف با مدیران مربوطه در صدور مجوز پرورش میگو قشم برخورد می شود به گزارش آثارنیوز ایسنا/هرمزگان رئیس كل دادگستری استان هرمزگان تاكید كرد: در صورت محرز شدن تخلفات احتمالی در صدور مجوزها و یا هرگونه تجاوز به حریم آثار تاریخی و طبیعی ثبت شده ملی و جهانی، ضمن رسیدگی قضایی و مجازات مرتكبین، با مدیران مربوطه به لحاظ عدم دقت و نظارت، برخورد قانونی خواهد شد.علی صالحی بامداد امروز (چهارم اسفند ماه) در جمع خبرنگاران، اعلام نمود: در جهت احقاق حقوق عامه و به منظور حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی، در صورت محرز شدن تخلفات احتمالی در صدور مجوزها و یا هرگونه تجاوز به حریم آثار تاریخی و طبیعی ثبت شده ملی و جهانی، ضمن رسیدگی قضایی به مبحث و مجازات مرتكبین، با مدیران مربوطه به لحاظ عدم دقت و نظارت، برخورد قانونی خواهد شد.

وی تصریح كرد: تمامی اعضای حاضر در نشست تصمیم گیری درباره پروژه های پرورش میگو در محدوده میراث طبیعی - ملی ژئوپارك جهانی قشم بر توقف كامل عملیات اجرایی تأسیسات مزبور در قشم تا بررسی كامل كارشناسی، هماهنگی و اقدامات حقوقی تاكید كرده اند.

به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، واگذاری اراضی در محدوده طولانی ترین غار نمكی جهان به مركز پرورش میگو بعنوان جدی ترین تهدید برای خروج ژئوپارك قشم از یونسكو مطرح است. واگذاری اراضی در جزیره قشم از سال ۱۳۹۶ درحالی آغاز شد كه همان سال، پروژه ژئوپارك این جزیره موفق شد كه به لیست ژئوپارك های یونسكو بازگردد. این ژئوپارك یك مرتبه در سال ۱۳۸۵ ثبت جهانی شده بود اما در سال ۱۳۹۱ به علت آنچه مشكلات مدیریتی اعلام شد، كارت قرمز گرفت و از این لیست خارج شد اما حالا كارشناسان معتقدند، واگذاری اراضی كه بیشتر با هدف راه اندازی اقامتگاه، مركز پرورش میگو و آبزیان، پلاژ و شهرك های صنعتی بوده، این ژئوپارك را بار دیگر در معرض تهدید قرار داده است.
1398/12/04
13:17:19
5.0 / 5
4073
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری