فرار گردشگران چینی از گردشگران چینی!

فرار گردشگران چینی از گردشگران چینی! به گزارش آثارنیوز ایسنا/اصفهان رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان اصفهان با اشاره به اینكه تعداد قابل توجهی از تورهای اروپایی سفر خودرا به ایران تا پس از ماه مارس لغو كرده و یا به تعویق درآورده اند، اظهار داشت: گردشگران چینی در ایران به محض دیدن یك گروه توریست چینی دیگر، ماسك می زنند یا تغییر مسیر می دهند.


مریم هدائیان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: رئیس بهداشت استان اصفهان به همه نهادها ازجمله میراث فرهنگی نامه زده و درخواست كرده بود كه هتل ها و آژانس ها درباب میهمانان خارجی خصوصاً چینی زبان ها، نسبت به وجود بیماری های تنفسی هشیار باشند و اگر مورد مشكوكی دیدند اطلاع بدهند.
وی افزود: در این نامه ۲۰ مورد نیز در چارچوب آموزش برای پیش گیری از مبتلاشدن به كرونا و مراقبت های بهداشتی ذكرشده بود كه البته ما منتظر ابلاغ این نامه نبودیم و از همان روزهای ابتدای شیوع بیماری، مطالبی را در چارچوب پی دی اف آماده كرده و هر آنچه باید راهنمایان گردشگری در ارتباط با كرونا می دانستند به آنها گفتیم؛ چون آنها مرتب با گردشگران در تماس اند.
رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری اصفهان اشاره كرد: بعضی از همكاران كه این روزها راهنمای تورهای چینی بودند، تعریف می كردند كه همه‌ی چینی ها بلااستثنا برای خود ماسك خریدند و خودشان نیز بسیار نگران این بیماری بودند چون با دیدن دیگر گردشگران هم وطن خود، یا سریع ماسك می زدند و یا تغییر مسیر می دادند!
هدائیان با اشاره به این كه تعداد قابل توجهی از تورهای اروپایی سفر خودرا به ایران تا پس از ماه مارس لغو كرده و یا به تعویق درآورده اند، اظهار داشت: عمده گردشگران فرهنگی تاریخی ایران چینی زبان ها هستند كه طی ماه های اخیر برای حضور آنها به مناسبت سال نوی چینی در ایران تبلیغ و بازاریابی شده بود اما با بروز این بیماری و شنیدن خبر تعطیلی پروازها خیلی از آنها برنامه های دو سه روز آخر تورشان را لغو كردند تا قبل از تعطیل شدن پروازها به كشورشان برگردند.
منبع:

1398/11/17
16:17:56
5.0 / 5
4138
تگهای خبر: آموزش , پرواز , تاریخ , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری