درپی شیوع ویروس كرونا در چین انجام می شود

معاینه مسافران پروازهای چین به ایران

معاینه مسافران پروازهای چین به ایران به گزارش آثارنیوز سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: با استقرار مركز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در فرودگاه امام خمینی (ره) همه مسافرانی كه از مبدأ چین به ایران وارد می شوند تحت معاینات پزشكی برای جلوگیری از شیوع بیماری كرونا قرار می گیرند.


رضا جعفرزاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: باید به سفارش های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی توجه ویژه شود و پیش گیری از شیوع بیماری كرونا در كشور جزو دغدغه های ما هم بوده است؛ بدین سبب همه پروازهای ورودی از چین در فرودگاه امام خمینی (ره) توسط مركز مدیریت بیماری های واگیر دار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، بررسی و مسافران آن معاینه می شوند.
وی اضافه كرد: همین طور پروازهایی كه از این مسیر و بعنوان پروازهای كانكشن به استانها و فرودگاه های دیگر می روند نیز مورد معاینه قرار خواهد گرفت و در آن جا نیز تهمیدات لازم اندیشیده شده است. اما بر طبق سفارش های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی همه مسافرانی كه به آن مناطق سفر كردند و ملاقات هایی داشته اند باید همه موارد و نكات بهداشت فردی را رعایت نمایند، چونكه بگفته این وزارتخانه انتقال این بیماری مانند ویروس سرماخوردگی بسیار سریع است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری با اشاره به اینكه همكاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی برای جلوگیری از شیوع بیماری كرونا در كشور دغدغه ملی برای ما شمرده می شود، در پاسخ به اینكه آیا پروازی تابحال به این علت ممنوع شده است؟ اظهار داشت: وزارت بهداشت است كه بعنوان مرجع رسمی دراین زمینه باید مسائل را به ما منتقل كند كه تابحال هیچ درخواستی برای ممنوعیت یا محدودیت پروازها در امتداد پیش گیری از شیوع این بیماری به ما اعلام نكرده است.
منبع:

1398/11/05
22:51:47
5.0 / 5
4139
تگهای خبر: آموزش , پرواز , زمینه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری