سفر ۱ و نیم میلیارد توریست در سال ۲۰۱۹

سفر ۱ و نیم میلیارد توریست در سال ۲۰۱۹ آثارنیوز: در سال 2019 میلادی در مجموع 1.5 میلیارد سفر بین المللی در سراسر جهان به ثبت رسیده است كه از رشد 4 درصدی در مقایسه با سال قبل آن حكایت دارد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، برمبنای نخستین آمار و ارقام انتشار یافته توسط سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، گردشگری بین المللی در سال ۲۰۱۹ با ثبت ۱.۵ میلیارد سفر نسبت به سال ۲۰۱۸ میلادی با رشد ۴ درصدی همراه بوده است و صنعت توریسم جهانی نیز برای دهمین سال پی در پی رشد مثبتی را پشت سر می گذارد.
گردشگری بین الملل در حالی در سال ۲۰۱۹ نیز سال قدرتمندی را پشت سرگذاشت كه البته نتوانست با آمارهای غیرمنتظره و درخشان سال ۲۰۱۷ (رشد ۷ درصد) و سال ۲۰۱۸ (رشد ۶ درصد) برابری كند. مواردی چون عدم اطمینان پیرامون برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا)، افت اقتصاد جهانی و همین طور ناآرامی ها و تنش های ژئوپلیتیكی را می توان از عمده دلیلهای نرسیدن رشد جهانی به ركورد سال ۲۰۱۷ برشمرد.
مقایسه رشد گردشگری بین المللی در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ نشان میدهد در سال ۲۰۱۹ تنها منطقه خاورمیانه نسبت به سال ۲۰۱۸ رشد بیشتری را به ثبت رسانده است.
مقایسه رشد (%) گردشگری بین الملل در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در مناطق مختلف جهان


منبع:

1398/11/01
22:17:19
5.0 / 5
4176
تگهای خبر: بنا , سفر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری