رییس جامعه هتلداران ایران خبر داد

گران شدن هتل ها و بررسی خسارت قطع اینترنت

گران شدن هتل ها و بررسی خسارت قطع اینترنت به گزارش آثارنیوز برخی هتلداران نسبت به تحمل خسارت ناشی از قطع اینترنت در یك هفته گذشته معترض شده اند. رئیس جامعه هتلداران ایران می گوید: در حال بررسی میزان خسارت واردشده به صنعت هتلداری كشور و جبران آن از مبادی رسمی هستیم.


جمشید حمزه زاده در گفتگو با ایسنا اشاره نمود كه بررسی و برآورد میزان خسارت مالی واردشده از قطعی اینترنت در یك هفته گذشته، درحال انجام است و در ادامه اظهار نمود: پی گیریم در صورت امكان از منابع و راه های رسمی خسارت وارد شده به صنعت هتلداری را جبران نماییم.
او خاطرنشان كرد: هتل در شرایط اقتصادی حاضر كالایی گران در ایران به حساب می آید كه در دسترس طیف گسترده ای از مردم هم قرار ندارد. پی گیریم از راه مجلس با تصویب طرح هایی همچون معافیت صددرصدی مالیات بر ارزش افزوده، قدرت خرید این كالا را در میان مردم افزایش دهیم.
رییس جامعه هتلداران اظهار نمود: این طرح الان روی میز كمیسیون اقتصادی مجلس است كه با عنایت به شرایط پیش آمده در كشور معطل مانده است و ما امیدواریم با تصویب این طرح، نرخ هتل ها مقرون به صرفه تر شود.
او همچین درباره نرخ جدید هتل ها كه مهرماه هر سال با نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تعیین می شود، اظهار داشت: میانگین افزایش نرخ هتل ها برای یك سال آینده ۱۵ درصد تعیین شده است. این درصد كه بسته به میزان مسافرپذیری و استاندارد هتل در هر استان متغیر است، از مهرماه امسال اجرا شده كه تا مهرماه سال ۱۳۹۹ معتبر است و قرار نیست برای تعطیلات نوروز همزمان با شروع سال جدید نرخ های دیگری اعلام گردد یا افزایشی صورت گیرد.
حمزه زاده تصریح كرد: این افزایش نرخ قبل از اصلاح نرخ بنزین و یا قطع شدن اینترنت تعیین شده بود و ارتباطی به این مسائل ندارد. هتل ها طبق روال مرسوم در مهرماه هر سال این نرخ را با نظر كارشناسان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با عنایت به شاخص تورم تعیین می كنند.1398/09/05
14:48:13
5.0 / 5
4097
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری