پیدایش محوطه تاریخی هزاره سوم قبل از میلاد در میناب

پیدایش محوطه تاریخی هزاره سوم قبل از میلاد در میناب به گزارش آثارنیوز ایسنا/هرمزگانرئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میناب، اظهار داشت: محوطه تاریخی سه هزار ساله در اثر اكتشافات معدن شن و ماسه در بخش مركزی میناب كشف شده است.نیما اقتداری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به جزئیات این خبر، اظهار داشت: طی روزهای گذشته با گودبرداری ۱۸ متری یك معدن شن و ماسه تعداد قابل توجهی سفال های قدیمی مشاهده می شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میناب، اضافه كرد: كاركنان معدن به محض مشاهده سفال ها این مساله را با كاركنان میراث فرهنگی در بین می گذارند.
وی اشاره كرد: به محض اطلاع از این مساله بلافاصله خودرا به محل مورد نظر رساندیم و تعداد قابل توجهی سفال های قدیمی را مشاهده كردیم.


اقتداری اظهار داشت: با هماهنگی های صورت گرفته سفال ها را به اداره كل میراث فرهنگی استان منتقل و از ادامه فعالیت معدن شن و ماسه در آن منطقه جلوگیری بعمل آمد.
این مقام مسئول اظهار نمود: هم اكنون آن محدوده تحت مراقبت یگان حفاظت این اداره قرار گرفته و منتظر تامین اعتبار هستیم تا فاز بعدی اكتشافات را انجام دهیم.
وی اضافه كرد: نقش های حك شده روی این سفال ها از مكتب جنوب شرق ایران بوده كه با حوزه هلیل رود و مناطق جیرفت و سیستان و بلوچستان همزمانی دارد.
اقتداری اشاره كرد: طی بررسی های انجام شده از نقوش سفال های بدست آمده قدمت این محوطه به هزاره سوم قبل از میلاد می رسد.
منبع:

1398/08/09
16:36:03
5.0 / 5
4157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری