در باغ كتاب برگزار می شود؛

نگاهی به موزه های پایتخت در نوزدهمین نشست چهارشنبه های تهران

نگاهی به موزه های پایتخت در نوزدهمین نشست چهارشنبه های تهران به گزارش آثارنیوز نوزدهمین نشست چهارشنبه های تهران با مبحث موزه های تهران در باغ كتاب برگزار می گردد.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، هجدهمین نشست «چهارشنبه های تهران»، ۱ آبان ۱۳۹۸ به میزبانی رضا دبیری نژاد، كارشناس و پژوهشگر تاریخ و با حضور كارشناسان و علاقه مندان به تاریخ شهر تهران در راهرو سروستان باغ كتاب برگزار می گردد.
در این برنامه حمید وكیل باشی، موزه دار و پژوهشگر هنر درباره كاخ موزه ها به مثابه قطب های فرهنگی شهر تهران سخنرانی خواهد نمود. همینطور مریم میرزایی، معمار و پژوهشگر تهران، موزه ایران باستان و موزه آبگینه را از منظر معماری و ساختمان معرفی خواهد نمود.
در بخش بعدی برنامه هادی پندار، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر، درباره هم پیوندی شبكه موزه ها صحبت خواهد نمود. سپس وحید قاسمی برنامه ریز فرهنگی در حوزه شهری و معماری، خاموشی موزه های تهران را بررسی خواهد نمود. همینطور سه مستند كوتاه با عناوین «موزه ایران باستان»، «موزه هنرهای معاصر» و «موزه مقدم» نمایش داده خواهد شد.
تهران با داشتن بیشتر از ۶۰ موزه، بیشترین تعداد موزه را در میان تمام شهرهای كشور دارد و این موزه ها سالانه میلیون ها بازدیدكننده را از داخل و خارج كشور به خود جلب می كنند.
«چهارشنبه های تهران» از برنامه های فرهنگی باغ كتاب تهران به حساب می آید كه تلاش می كند نگاهی نو به تاریخ و فرهنگ، خصوصیات ظاهری، خرده فرهنگ ها و شناسه های مكانی شهر تهران داشته باشد. نوزدهمین برنامه از سری برنامه های «چهارشنبه های تهران» در راهروی سروستان باغ كتاب تهران برگزار می شود. شركت در این برنامه برای عموم آزاد و مجانی است.

1398/08/04
13:49:03
5.0 / 5
4202
تگهای خبر: تاریخ , روستا , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری