معاون وزیر میراث فرهنگی در پاسخ به مهر مطرح كرد

اعلام نقاط سرمایه گذاری گردشگری به وزرای جهاد، راه وسازمان برنامه

اعلام نقاط سرمایه گذاری گردشگری به وزرای جهاد، راه وسازمان برنامه به گزارش آثارنیوز معاون سرمایه گذاری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: 367 نقطه زمین برای سرمایه گذاری در گردشگری شناسایی و 30 نقطه زمین به وزرای جهاد، راه و سازمان برنامه و بودجه معرفی شده است.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، حسین اربابی معاون سرمایه گذاری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه جلسه خبری خود كه ظهر روز سه شنبه در سالن فجر ارگ آزادی برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص تعیین تكلیف ارائه ۵۰۰ نقطه زمین رایگان به سرمایه گذاران بخش گردشگری اظهار داشت: این ۵۰۰ نقطه به ۱۴ دستگاه توسط رئیس جمهور دستور داده شده است تا زمین با میزان وام بلندمدت به سرمایه گذاران ارائه شود. كارگروه مشتركی نیز در این زمینه انجام شد در مرحله اول ۳۶۷ نقطه شناسایی شده است و ۳۰ نقطه به وزرای جهاد كشاورزی، راه و شهرسازی، برنامه و بودجه برای در اختیار قرار گذاشتن به سرمایه گذاران اعلام شده است تا در این مناطق هتل، تاسیسات گردشگری و پروژه های محرك گردشگری ساخته شوند.
وی همین طور در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر درباره اینكه یكی از بانك ها قرار بود پروژه ورود ۲۵۰ ون توریستی را به مرحله اجرا برساند، اظهار داشت: مقرر است این ۲۵۰ ون در داخل تولید شود. مرحله لیزینگ آنها در حال انجام می باشد مقرر است ۳۰ درصد از آنها را آژانس ها و ۷۰ درصد آنها را بانك ها تسهیلات بگذارند این طرح در حال عملیاتی شدن است حتی نخستین ون توریستی نیز چند وقت پیش در نمایشگاهی كه در مشهد برگزار شده بود رونمایی گردید.
اربابی همین طور در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر درباره اینكه آمارهای ارائه شده توسط معاونت سرمایه گذاری غیرشفاف بوده است، به نحوی كه هر یك از آن آمارها را می توان مورد چالش قرار داد، اظهار داشت: درصد پیشرفت فیزیكی همه ۲۴۵۱ تاسیسات گردشگری با تمام مشخصات آن قابل دسترسی خواهد بود ما باید با واحد فناوری این وزارتخانه هماهنگ شویم تا بتوانیم آنرا در اختیار همگان قرار دهیم حتی می توان به صورت شفاف بیان كرد اگر هر كسی بخواهد درباره موافقت اصولی درخواست بدهد در چه مدت زمانی كار او صورت خواهد گرفت. از شروع امسال هیچ موافقت اصولی به صورت دستی در كشور صادر نشده است. اگر می گوییم ۳۸ میلیون متر مربع در حوزه تاسیسات گردشگری با احتساب مناطق نمونه گردشگری در حال فعالیت است همه این آمار ثبت شده است.
حتی در حوزه تعداد هتل ها نیز آمار داریم كه چه تعداد آغاز به ساخت كرده اند و چه تعداد به بهره برداری رسیده اند، ۲۱۹ هتل در دولت یازدهم آغاز به ساخت كرده اند. در این دولت ۲۱۷ هتل در حال ساخت است این آمار را به تفكیك سال ها داریم.
وی اظهار داشت: اگر ما می خواهیم به افق ۱۴۰۴ برسیم باید بگوییم تاسیسات گردشگری ما باید سالانه ۲۰۰ درصد رشد كند. ما در این عرصه بسیار عقب هستیم. تا سال ۱۴۰۴ باید زیرساخت های تاسیسات گردشگری، حمل و نقل و اقامتگاه ها سالیانه متوسط ۱۹۹.۸ درصد رشد داشته باشند. تاسیسات خدماتی در زمینه صدور روادید و ارائه خدمت و... باید ۲۶۶ درصد رشد سالیانه داشته باشد. در حوزه ساماندهی مدیریت یكپارچه صنایع دستی، تولید، برندینگ و بازاریابی به ۲۳۳ درصد رشد نیازمند است. اینها نشان داده است ما در حوزه تاسیسات و ایجاد زیرساخت های گردشگری چقدر نیازمند كار هستم و چرا می گوییم باید بودجه هزار میلیاردی وزارت میراث فرهنگی افزایش پیدا كند.


منبع:

1398/07/28
12:48:18
5.0 / 5
4181
تگهای خبر: اقامت , توریست , خدمات , زمینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری