مدیركل میراث فرهنگی لرستان:

۹۰۰ توریست خارجی از جاذبه های لرستان دیدن كردند

۹۰۰ توریست خارجی از جاذبه های لرستان دیدن كردند به گزارش آثارنیوز مدیركل میراث فرهنگی لرستان اظهار داشت: در 6 ماهه امسال، یك میلیون و 288 هزار و 977 نفر از جاذبه های گردشگری لرستان بازدید كرده اند كه از این تعداد 966 نفر توریست خارجی بوده اند.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، سید امین قاسمی امروز چهارشنبه در سخنانی بیان داشت: در ۶ ماهه نخست سال جاری، یك میلیون و ۲۸۸ هزار و ۹۷۷ نفر از جاذبه های گردشگری لرستان بازدید كرده اند كه از این تعداد ۹۶۶ نفر توریست خارجی بوده اند.
وی با اشاره به اینكه سیل فروردین ماه امسال سبب خسارت زیادی به برخی اماكن تاریخی، فرهنگی و همین طور تخریب تاسیسات گردشگری لرستان شد و در نتیجه كاهش توریست در نیمه اول سال به استان را به دنبال داشت، افزود: قلعه تاریخی، فرهنگی فلك الافلاك خرم آباد با ۳۹۹ هزار و ۱۲۸ بازدید در میان آثار تاریخی طبیعی لرستان بیشترین بازدید را به خود مختص كرده است.
مدیركل میراث فرهنگی لرستان اضافه كرد: همین طور در ۶ ماهه نخست امسال ۸۹۷ هزار و ۳۹۸ نفر در واحدهای اقامتی استان اقامت داشته اند.
قاسمی گفت: تلاش خواهیم كرد در نیمه دوم سال با برنامه ریزی مناسب و فراهم كردن زیرساخت های مورد نیاز حضور گردشگران را در لرستان افزایش دهیم.


منبع:

1398/07/18
18:41:12
5.0 / 5
4153
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری