مرمت مشاركتی ۱۸ خانه تاریخی تبریز در امتداد حفاظت از میراث فرهنگی

مرمت مشاركتی ۱۸ خانه تاریخی تبریز در امتداد حفاظت از میراث فرهنگی آثارنیوز: مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از مرمت 18 خانه تاریخی به صورت مشاركتی در تبریز آگاهی داد.به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، مرتضی آبدار اظهار داشت: اداره كل میراث فرهنگی استان در امتداد رسالت خود طی سال های اخیر با فراهم كردن شرایط مناسب جهت جلب مشاركت اشخاص، اقدامات ویژه ای در امتداد حفظ، مرمت و احیا خانه های تاریخی تحت مالكیت آنها انجام داده است.

وی با بیان این كه خانه های تاریخی در سه قالب مشاركتی، بخش خصوصی و مرمت مستقیم توسط اداره كل میراث فرهنگی مورد مرمت و بازسازی قرار می گیرند، اظهار نمود: با عنایت به این كه بعضی از خانه های تاریخی متعلق به بخش خصوصی و یا سایر ارگان های استانی است، پس با عنایت به مشاركت مالی مالكان، مرمت و بازسازی بناهای مذكور با روند سریعتری از طرف اداره كل پیگیری می شود.

مدیركل میراث فرهنگی استان اضافه كرد: در همین راستا ۱۸ خانه تاریخی همچون خانه های «ساوجبلاغی، گنجعلی زاده، نقشینه، سلیمانی، قابچی، عهدی، سركاراتی، فتح الله یف و... به صورت مشاركتی در حال مرمت و بازسازی هستند.

آبدار ضمن بیان این كه مشاركت مذكور در چارچوب اعتباری ۱۳ میلیارد ریالی در حال اجراست، اظهار داشت: آمادگی داریم در چارچوب عقد تفاهم نامه های مشاركت با دارندگان خانه های تاریخی و با تامین اعتبار مورد نیاز اقدام لازم در امتداد مرمت و احیا را به عمل آوریم.

منبع:

1398/07/16
20:26:18
5.0 / 5
4048
تگهای خبر: بنا , تاریخ , صنایع دستی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری