پس از جهانی شدن درخواست شد

بازگرداندن نام باستانی هیركانی به استان گلستان

بازگرداندن نام باستانی هیركانی به استان گلستان آثارنیوز: معاون میراث فرهنگی اظهار داشت كه با ثبت جهانی جنگل های هیركانی پیشنهاد برگرداندن نام استان گلستان به نام باستانی اش «هیركانی» را به میراث فرهنگی و استانداری این منطقه اعلام نموده است.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، محمدحسن طالبیان - معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری - در نشست خبری ثبت جهانی جنگل های هیركانی كه روز دوشنبه ۲۴ تیرماه در سازمان میراث جهانی برگزار شد، بیان كرد: با ثبت جهانی این محوطه طبیعی بزرگ كشور به میراث فرهنگی استان گلستان، بازگرداندن نام باستانی آنرا درخواست دادیم كه میراث فرهنگی نیز این درخواست را به استانداری اعلام نموده است، اما هنوز جوابی از طرف استانداری اعلام نشده است.
او با بیان این كه هر سال قسمتی از عرصه جنگل های هیركانی را بدون گرفتن سهمیه ای به پرونده جهانی می توان اضافه كرد، اظهار داشت: هر سال می توانیم ۲۵ درصد از این عرصه را اضافه كنیم؛ اتفاقی كه موجب می شود حتی پای سوداگران چوب را از این مناطق حذف نماییم.
۱۴ تیرماه ۱۳۹۸ پرونده جنگل های هیركانی كه از طرف ایران ارائه شده بود، در یونسكو ثبت گردید. نماینده سازمان حفاظت محیط زیست در پرونده ثبت جهانی جنگل های هیركانی نیز گفته است: از دو میلیون هكتار جنگل هیركانی موجود در ایران، ۳۱۰ هزار هكتار آن ثبت جهانی شده است. البته بوسیله كنترل بهره برداری از جنگل ها، بخش های بیشتری از جنگل های هیركانی را در یونسكو می توانیم به ثبت برسانیم.
این خبر در حال به روزرسانی است…منبع:

1398/04/24
13:43:16
5.0 / 5
4130
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری