خاورمیانه پیشتاز رشد گردشگری در سال ۲۰۱۹

خاورمیانه پیشتاز رشد گردشگری در سال ۲۰۱۹ به گزارش آثارنیوز سازمان جهانی گردشگری (WTO) اعلام نمود كه گردشگری بین المللی در حالی طی سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ همچنان به رشد خود ادامه می دهد كه منطقه خاورمیانه بالاترین رشد را به ثبت رسانده است.


به گزارش آثارنیوز به نقل از سایت سازمان جهانی گردشگری (WTO)، بر این اساس، گردشگری بین المللی در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی با متوسط رشد ۴ درصدی رو به رو بوده است كه گرچه آماری كمتر از دو سال قبل است اما همچنان نشانه ای بسیار مثبت است.
در این میان منطقه خاورمیانه با ۸ درصد و منطقه آسیا پاسیفیك با ۶ درصد، بالاترین رشد را در جذب گردشگران بین الملی در سه ماه اول سال جاری میلادی رقم زده اند و بعد از اروپا و آفریقا هر كدام
با رشد ۴ درصدی و آمریكا با ۳ درصد رشد قرار گرفته اند.
«زوراب پولو لیكاشویلی» دبیر كل سازمان جهانی گردشگری در اینباره اظهار داشت: گردشگری بین الملل همچنان با قدرت به واسطه اقتصاد مثبت، افزایش ظرفیت سفرهای هوایی و تسهیلات دریافت ویزا به مسیر خود ادامه می دهد. سفر توریستهای خارجی بعد از دو سال استثنایی، امسال رشد كمتری داشته است اما صنعت گردشگری همچنان از رشد جهانی اقتصاد فراتر است.
اروپا، بزرگترین منطقه گردشگری در حالی رشد ۴ درصدی را در مقایسه با آمار مشابه سال قبل میلادی رقم زده است كه به ترتیب مقاصد جنوب، مدیترانه، اروپای مركزی و شرق اروپا بهترین عملكرد را داشته اند.
اما در آفریقا، منطقه شمال آفریقا با ۱۱ درصد بالاترین نرخ رشد را به خود مختص كرده است و در آمریكا هم منطقه كارائیب بعد از آمارهای ناامیدكننده سال ۲۰۱۸، امسال را با رشد ۱۷ درصدی در سه ماه ابتدایی شروع كرده است.
دبیر كل سازمان جهانی گردشگری همینطور اضافه كرد: این رشد مسئولیت بیشتری برای تبدیل این فرصت به اشتغال بهتر و زندگی بهتر ایجاب می كند. ما همچنان باید به سرمایه گذاری در نوآوری، انتقال دیجیتال و آموزش ادامه دهیم تا بتوانیم از همه منافعی كه گردشگری به همراه دارد استفاده نماییم و در عین حال با مدیریت بهتر گردشگری، آثار منفی آن بر روی محیط زیست را به حداقل برسانیم.
سازمان جهانی گردشگری قبل از این متوسط رشد بین ۳ تا ۴ درصد را برای كل سال ۲۰۱۹ پیشبینی كرده است.
منبع:

1398/03/01
17:41:16
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: آموزش , توریست , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری