ژئوپارك جهانی قشم متولی توسعه ژئوپارك در كشورهای عضو اكو می شود

ژئوپارك جهانی قشم متولی توسعه ژئوپارك در كشورهای عضو اكو می شود آثارنیوز: رئیس موسسه فرهنگی اكو از انتخاب ژئوپارك جهانی قشم بعنوان متولی توسعه ژئوپارك در كشورهای عضو اكو آگاهی داد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، محمدمهدی مظاهری اظهار داشت: سفرای كشورهای عضو اكو جهت امضای تفاهم نامه همكاری با منطقه آزاد قشم، هفته آینده به این منطقه سفر می كنند. رئیس مؤسسه فرهنگی اكو، ژئوپارك ها را عامل مهمی در اقتصاد گردشگری دانست و اضافه كرد: در عصر حاضر گردشگری یكی از مهم ترین موضوعات دیپلماسی فرهنگی شمرده می شود و باید در حوزه های مختلف این صنعت همچون گردشگری میراث، ورزشی، طبیعی و … تمركز بیشتری مبذول داریم. مظاهری عنوان كرد: ژئوتوریسم یكی از زیرمجموعه های گردشگری در حال توسعه است كه در مؤسسه اكو ژئوپارك ها، جز مبانی قابل پیگیری محسوب شده و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی با تاكید بر نمایندگی ژئوپارك جهانی قشم در آسیا افزود: ۱۱ برنامه شامل؛ افتتاح مزرعه صلح اكو، گردشگری دیپلماتیك اكو در تهران، گردشگری همسران دیپلمات ها، همكاری در مراسم روز جهانی گردشگری، برگزاری سمینارها در استان هایی همچون اصفهان، قزوین، پشتیبانی از همایش های تمدنی اكو و.... برای توسعه گردشگری در دست اقدام است.
رئیس مؤسسه فرهنگی اكو با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده با دبیرخانه مناطق آزاد كشور درباب توسعه مناطق آزاد، اظهار داشت: این سفر به منظور بازدید از مراحل توسعه منطقه آزاد قشم در حوزه گردشگری و بررسی زمینه های این گسترش صورت می گیرد.

1398/02/05
14:43:51
5.0 / 5
4592
تگهای خبر: تمدن , سفر , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری