گردشگری ایران به پیش از کرونا برگشت؟

گردشگری ایران به پیش از کرونا برگشت؟ به گزارش آثارنیوز، داده های منتشرشده از جانب سازمان جهانی گردشگری نشان داده است مجموع گردشگران ورودی به ایران در سال ۲۰۲۳ همچنان ۳۷ درصد پایین تر از سال ۲۰۱۹ و قبل از همه گیری کروناست.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، سازمان جهانی گردشگری آمارهای در رابطه با ورود گردشگران به کشورهای مختلف را در سال ۲۰۲۳ بروزرسانی کرد که بر این اساس، ایران در ۱۱ ماه نخست سال قبل میلادی (دی ماه ۱۴۰۱ تا آبان ۱۴۰۲) در مجموع میزبان ۵ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۵۶۴ توریست بوده است.
بر طبق این داده ها که نزدیک به آمارهای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است، بهترین عملکرد ایران در حوزه جذب توریست در ماه سپتامبر (حدود ماه های مرداد و شهریور ۱۴۰۲) رقم خورده است که بیشتر از ۶۶۰ هزار نفر به ایران سفر کردند و پایین ترین آمار هم در ماه ژانویه (حدود دی و بهمن ماه ۱۴۰۱) ثبت شده است که ۱۸۱ هزار مسافر وارد ایران شدند.
مقایسه آمار متوسط ورود گردشگران و مسافران در سال ۲۰۲۳ با آمار سال ۲۰۱۹ (پیش از همه گیری کرونا) حکایت از این دارد که آمارهای ورود به ایران همچنان ۳۷ درصد با قبل از همه گیری کرونا فاصله دارد.
برپایه این داده ها، ایران تنها در ماه های سپتامبر و اکتبر ۲۰۲۳ (شهریور و مهر) توانسته به تراز مثبتی در مقایسه با آمار مشابه در سال ۲۰۱۹ برسد.
نمودار ورودی گردشگری ایران در ۱۱ ماه سال ۲۰۲۳ (دی ماه ۱۴۰۱ تا آبان ۱۴۰۲) + مقایسه با آمار ۲۰۱۹


منبع:

1402/11/04
12:18:24
5.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری