مطالعه احیای حمام چاله همدان در حال انجام می باشد

مطالعه احیای حمام چاله همدان در حال انجام می باشد به گزارش آثارنیوز، همدان مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان از انجام مطالعه احیای حمام تاریخی ˮچالهˮ در محدوده میدان باباطاهر اطلاع داد.


احسان صباغی در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: بازآفرینی ابنیه تاریخی در دستور کار ما است اما نمی خواهیم به کالبد این بناها صدمه ای برسد بدین سبب باید با الهام از میراث گذشتگان این کار به سرانجام برسد.
وی از اتمام مرمت خانه تاریخی "پوستی زاده" تا انتهای سال جاری اطلاع داد و اضافه کرد: سال جاری مرمت و احیاء این خانه تاریخی در دستور کار شهرداری همدان قرار گرفت و مرمت آن از اردیبهشت شروع شد.
صباغی با اعلان اینکه مرمت بناهای تاریخی بر مبنای اصول معماری سنتی همدان و سبک و سیاق تزئینات معماری آنها به انجام می رسد، اشاره کرد: بعد از اتمام مرمت خانه پوستی زاده کاربری متناسب با بنا برای آن تعریف و در امتداد رونق گردشگری به کار گرفته می شود.
مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان در ادامه به ایجاد گذرفرهنگی همدان اطلاع داد و تصریح کرد: گذر فرهنگی از میدان آرامگاه بوعلی تا میدان باباطاهر را در بر می گیرد و با محوریت اجتماعی ایجاد خواهد شد.
وی افزود: در این گذر خانه ها و بناهای تاریخی گوناگونی وجود دارد که باید در جهت حفظ و نگهداری آنها بکوشیم و در همین راستا مرمت خانه های تاریخی این محدوده و احیاء حمام چاله در دستور کار قرار دارد.
منبع:

1402/03/14
15:50:57
5.0 / 5
303
تگهای خبر: بنا , تاریخ , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری