نماینده ولی فقیه به عربستان رفت

نماینده ولی فقیه به عربستان رفت آثارنیوز: نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برای همراهی زوار ایرانی در مناسک حج، به عربستان رفت.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، درحالی که اعزام زوار ایرانی جهت شرکت در مناسک حج از سوم خردادماه شروع شده و بگفته رئیس سازمان حج و زیارت تا کنون حدود ۱۶ هزار زائر ایرانی به عربستان رفته اند، ساعاتی پیش حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ به همراه رئیس سازمان حج و زیارت و با بدرقه رسمی آیت الله محسن قمی ـ معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری ـ به عربستان رفت.
حجت الاسلام والمسلمین قمی هنگام بدرقه از نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خواست در حج برای حل مشکلات جهان اسلام دعا کند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز قبل از ترک تهران در اظهاراتی اظهار داشت: بعد از کرونا و تعطیلی حج، امسال سهمیه حج کشورهای اسلامی کامل است. تعداد زوار ایرانی باتوجه به کاهش تعداد خادمان حجاج بیش از تعداد زوار حج سال ۱۳۹۸ است و برای آنها آرزوی سفری آسان و پربار را داریم.
او افزود: باتوجه به برقراری رابطه دو کشور ایران و عربستان امید است همکاریهای کشور میزبان بهتر از قبل باشد و به انتظارات زوار ایرانی پاسخ بدهند.
نواب اظهار داشت: بعثه، سازمان حج و مرکز پزشکی وظیفه دارند تا در مورد اسکان، تغذیه، انتقال و دیگر مسائل مورد نیاز زوار وظایف خودرا انجام دهند. امسال برنامه ریزی هایی که شده بهتر از گذشته است؛ چونکه ما هم از تجربه پیشکسوتان و هم تکنولوژیهای جدید استتفاده کرده ایم.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بیان کرد: از همه کسانی که برای سامان بخشی مطلوب حج زوار ایرانی تلاش کردند، خصوصاً مرحوم آیت الله ری شهری و تمام کسانی که در گذشته در خدمت حج بودند قدردانی می نماییم.
او درباره ی برنامه ملاقات با مقامات سایر کشورها در جریان حج اظهار داشت: ملاقات هایی با نمایندگان کشورهای اسلامی که وزیران حج یا مسؤولین حج هستند، به انجام می رسد و گفت وگوها برای بهینه کردن برنامه های حج است. کشورهای مختلفی برای دیدار با مسؤول بعثه حج ایران ابراز تمایل کرده اند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همین طور اظهار داشت: آن چه درباره ی خدمت به زوار ضرورت داشته، انجام شده است و کمبودی وجود ندارد. در هر حوزه ای بررسی های لازم انجام شده تا آن چه نیاز زائر است برآورده شود و تا به امروز زوار بدون هیچ مشکلی در مدینه و مکه مستقر شده اند و برنامه های پیش بینی شده به خوبی درحال اجرا است.
نواب درباره ی همکاری عربستان با زوار ایرانی اظهار داشت: گزارش های ما نشان میدهد رویکرد کشور میزبان سازنده است. زوار ایرانی انتظار دارند دعای کمیل را در نزدیک بقیع برگزار کنند که خواسته زیادی هم نیست.
او اضافه کرد: یکی از انتظارات این است که مسؤولان عربستان از خانواده شهدای منا دلجویی کنند که انتظار اخلاقی و به جایی است.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همین طور گزارشی از چگونگی برگزاری مراسم برائت از مشرکین که مشابه سالهای قبل خواهد بود و دیگر برنامه های فرهنگی بعثه برای زوار ارائه نمود.


سید عباس حسینی ـ رئیس سازمان حج و زیارت ـ نیز قبل از ترک تهران درباره ی تصمیم برای ازسرگیری عمره اظهار داشت: در ابتدا لازم است تا در داخل کشور درباره ی عمره تصمیم گرفته شود و اگر به ما ابلاغ شود ما هم مذاکرات را انجام می دهیم.
او با اشاره به اینکه عملیات اعزام و اسکان حج تا کنون طبق برنامه ریزی و به نحو احسن اجرا شده است، اضافه کرد: کل فرایندهای اجرائی را بررسی کردیم و در مدت کرونا ایرادها را احصاء کردیم و در تلاش هستیم تا فرایندهای احصاء شده را به بهترین شکل اجرا نماییم.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود: در عرصه اسکان سعی کردیم تا مناطق جدیدی را اضافه نماییم تا نرخها کاهش پیدا کند و خوشبختانه همین اتفاق هم افتاد.
حسینی تصریح کرد: پروازهای حج به سرزمین وحی از سوم خرداد ماه شروع شده و تا یکم تیرماه ادامه دارد.
منبع:

1402/03/11
12:56:00
5.0 / 5
255
تگهای خبر: پرواز , سفر , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری