در میز تخصصی گردشگری ایران و عراق؛

تسهیل ورود گردشگران عراقی به کشور بررسی گردید

تسهیل ورود گردشگران عراقی به کشور بررسی گردید آثارنیوز: اقدام جهت تسهیل ورود گردشگران عراقی به ایران در میز تخصصی گردشگری ایران و عراق معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بررسی و مصوبات اجرائی مربوطه در دستور کار قرار گرفت.به گزارش آثارنیوز به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی میز تخصصی گردشگری ایران و عراق با هدف بررسی مسائل و رفع موانع و محدودیت های موجود در امتداد توسعه مناسبات گردشگری و افزایش گردشگران ورودی عراق به جمهوری اسلامی ایران امروز با مدیریت دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی در محل معاونت گردشگری وزارت اجرا شد.
در این جلسه که با مشارکت نهادهای فرابخشی و تأثیرگذار در روابط دو کشور همچون وزارت امورخارجه، سازمان راهداری و حمل و نقل، سازمان بنادر و دریانوردی و نیز نمایندگان معاونت گردشگری و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد، موانع و مشکلات در بحث ورود گردشگران عراقی به کشورمان احصا و مورد بررسی قرار گرفت.
موضوعاتی همچون تسهیل حمل و نقل گردشگران عراقی با ایجاد خطوط مسافرتی زمینی منظم و نیز شکل گیری خطوط حمل و نقل دریایی همچون موارد مطرح شده در این جلسه بوده است.
نمایندگان و مدعوین نشست فوق مسائل و مشکلات مربوطه را مطرح نمودند و قرار شد این جلسه با سایر نهادها و بخش های در رابطه با حمل و نقل و ترانزیت گردشگران عراقی به کشور در آینده ای نزدیک مجدد اجرا شود.
عراق یکی از کشورهای مهم هدف جمهوری اسلامی ایران جهت برقراری روابط و توسعه گردشگری به شمار می آید و با توجه به این که گردشگران ورودی از این کشور با علایق متنوع سلامت، زیارت و تفریح به ایران سفر می کنند بدین جهت مخاطبین مهمی در اقتصاد حوزه گردشگری به شمار می آیند.


منبع:

1401/05/20
12:40:50
5.0 / 5
213
تگهای خبر: بنا , سفر , صنایع دستی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری