رضا مستوفی فرد به خاک سپرده شد

رضا مستوفی فرد به خاک سپرده شد رضا مستوفی فرد، عتیقه شناس پیشکسوت و مدرس موزه داری امروز (چهارشنبه ششم بهمن ماه) در آرامگاه خانوادگی اش در امام زاده ینگه امام هشتگرد به خاک سپرده شد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، رضا مستوفی فرد پس از ۵۱ سال تلاش در زمینه موزه داری و باستان شناسی، بامداد سه شنبه پنجم بهمن ماه به سبب کهولت سن و در ۸۸ سالگی از دنیا رفت. او روی محوطه های تاریخی مختلفی همچون مارلیک و دشت قزوین کاوش کرده بود.
در مراسم خاکسپاری پیکر مستوفی فرد که به خاطر شیوع سویه «امیکرون» کرونا با حداقل افراد برگزار شد، جبرییل نوکنده ـ ریس کل موزه ملی ـ، مرتضایی ـ رئیس پژوهشکده دیرینه شناسی ـ به نمایندگی از پژوهشگاه میراث فرهنگی، مصطفی ده پهلوان ـ رئیس موسسه دیرینه شناسی دانشگاه تهران ـ به نمایندگی از دانشگاه تهران، علی صدرایی ـ عضو هیأت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ـ، رضا خلج ـ مدیر میراث فرهنگی ساوجبلاغ ـ، فرزان احمدنژاد ـ نماینده جامعه دیرینه شناسی ایران ـ علیرضا طهماسبی، به نمایندگی از دانشجویان دانشگاه تهران و تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد در کنار خانواده او حضور داشتند.


رضا مستوفی فرد پنجم آبان ۱۳۱۲ شمسی در محله امیریه تهران به دنیا آمد. از دبیرستان دارالفنون دیپلم گرفت و در دانشگاه تهران رشته دیرینه شناسی خواند. او برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و از دانشگاه پنسیلوانیا مدرک کارشناسی ارشد خودرا گرفت و از سال ۱۳۴۵ به استخدام دانشگاه تهران درآمد و در ادامه بعنوان استادیار در گروه دیرینه شناسی دانشگاه مشغول به کار شد. او را که در حفاری های گوناگون مانند حفاری تپه مارلیک به سرپرستی عزت الله نگهبان حضور داشت و سرپرستی چند فصل کاوش آموزشی دانشجویان رشته دیرینه شناسی دانشگاه تهران در دشت قزوین بر عهده او بود، از پیشکسوتان عرصه دیرینه شناسی ایران می دانستند که خیلی از باستان شناسان بنام از شاگردانش بودند.1400/11/07
11:54:52
5.0 / 5
330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری