برگزاری اولین نشست اساتید میراث فرهنگی

برگزاری اولین نشست اساتید میراث فرهنگی به گزارش آثارنیوز قائم مقام وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: اولین نشست هم اندیشی با اساتید و پیشکسوتان میراث فرهنگی برگزار گردید.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، علی دارابی قائم مقام و معاون میراث فرهنگی کشور در نشست هم اندیشی با اساتید و پیشکسوتان میراث فرهنگی که روز سه شنبه دوم آذر ۱۴۰۰ در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست فراهم کردن تشریک مساعی و تجارب آرا درباره میراث فرهنگی است. این جمع می تواند ما را در ارزیابی وضعیت میراث فرهنگی نسبت به گذشته، توصیف وضعیت موجود و چشم انداز آینده آن کمک نماید.
او اضافه کرد: این اولین نشست هم اندیشی است و حدود صد نفر را جهت شرکت در این نشست انتخاب کردیم، اما به علت محدودیت های ناشی از شیوع کرونا حدود ۲۵ نفر امکان حضور داشتند و در جلسات بعدی از نظرات سایر پیشکسوتان و اساتید میراث فرهنگی هم استفاده خواهیم کرد.
معاون میراث فرهنگی کشور خاطرنشان کرد: دیدگاه های مختلف را در حوزه میراث فرهنگی خواهیم شنید و آنچه را مهم و به صلاح این بخش است، انتخاب می نماییم و در تبیین سیاست ها و اولویت های وزارت خانه که مد نظر ضرغامی است، استفاده خواهیم کرد.
دارابی اظهار داشت: درباره ایران بحث های فراوانی انجام شده و فراتر از تاریخ و گهواره تمدن بشری و میراث کهن است. به علت سرمایه های زیادی که کشورمان در حوزه فرهنگ و هنر دارد، دارای جایگاه بالایی در سطح جهانی است.
او اضافه کرد: در دوره مدیریت ضرغامی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفتمان جدیدی در خصوص تغییر، تحول، توسعه و نوآوری به وجود آمده و با برگزاری چنین نشست هایی مؤلفه های این گفتمان را جستجو می نماییم.
قائم مقام وزیر میراث فرهنگی بیان نمود: در یک قرن اخیر میراث فرهنگی بر نگاه دولت محور شکل گرفته و جایگاه آن ارتقا پیدا کرده است، نظام ما مردم پایه است و به جهت اینکه میراث فرهنگی را تبدیل به فرهنگ عمومی نماییم باید نظرات اساتید و پیشکسوتان میراث فرهنگی را اضافه نماییم.
دارابی اظهار داشت: با عنایت به ظرفیتی که در حوزه میراث فرهنگی وجود دارد، برای صدور خدمات علمی و فرهنگی باید موضوعات مختلفی را دنبال نماییم.
معاون میراث فرهنگی کشور اظهار داشت: نکته بعدی که باید موردتوجه قرار گیرد این است که جایگاه میراث فرهنگی در حوزه برنامه توسعه کشور چیست؟
او افزود: میراث فرهنگی امری تک بعدی نیست، روح حاکم بر جامعه حقیقت فرهنگی هر ملت است. با اتکا به میراث فرهنگی کهن می توانیم به استقلال واقعی دست پیدا نماییم و در مقابل بیگانگان بایستیم.
قائم مقام وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: در دوره مدیریت مهندس ضرغامی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفتمان جدیدی در خصوص تغییر، تحول، توسعه و نوآوری به وجود آمده و از برگزاری چنین نشست هایی مؤلفه های این گفتمان را جستجو می نماییم.


منبع:

1400/09/03
14:06:28
5.0 / 5
237
تگهای خبر: تاریخ , تمدن , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری