زلزله مسافران کیش را منصرف نکرد

زلزله مسافران کیش را منصرف نکرد به گزارش آثارنیوز با وجود ثبت 152 زمین لرزه از طرف مرکز لرزه نگاری کشور پس از زلزله 6.4 ریشتری استان هرمزگان، مسیر پرمسافر کیش خلوت نشد، بطوریکه رئیس جامعه هتلداران این جزیره می گوید: بیشتر هتل های کیش تا چند هفته بعد پُر هستند.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، بعد از دو زمین لرزه به بزرگی ۶.۳ و ۶.۴ ریشتر در روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه در منطقه فین هرمزگان که در بعضی جزایر خلیج فارس نیز احساس شد، برخی از تورها و سفرها کنسل شد و یا زمان شان به عقب افتاد، با این وجود آژانس دارانی که در راه کیش کار می کنند، می گویند: زلزله مسافران کیش را نه فقط کم نکرد که صندلی خالی در پروازهای این مسیر به سختی پیدا می شد.
کیش روزهای شلوغی را سپری می کند؛ مسیح الله صفا، رئیس جامعه هتلداران این جزیره به ایسنا می گوید: در حال حاضر ظرفیت برخی هتل های کیش تا ۸۵ درصد و برخی دیگر هم تا ۱۰۰ درصد تکمیل ظرفیت شده است و در ماه آذر هم بیشتر هتل ها پر شده اند.
آژانس داران نیز تایید می کنند که در هفته گذشته و روزهای پیش رو کیش با ازدحام تقاضا روبرو شده و به سختی تخت و اتاق خالی در هتل های این جزیره پیدا می شود، درحالی که قیمت پرواز، هتل و تورهای کیش افزایش قابل توجهی داشته است.
تعدادی از آژانس داران حتی نسبت به دوام سفرهای کیش با وجود زلزله متعجب اند. صفا، رئیس جامعه هتلداران کیش اما به ایسنا می گوید: در کیش زلزله احساس نشد، حتی پس لرزه هم نیامد. کانون زلزله فین در بندرعباس بود و جزیره قشم که در فاصله نزدیک تری از بندرعباس قرار دارد، آنرا احساس کرد. شاید ۹۸ درصد مردم کیش از وقوع زلزله بندرعباس خبر نداشته باشند و مسافران در هتل ها هم آنرا احساس نکردند.
سفر به جزایر کیش، قشم، هرمز و البته بندرعباس در ایام اخیر، درحالی با تقاضا مواجه بوده که حتی یک پیام هشدارآمیز از طرف متولیان گردشگری و سفر در کشور به مسافران جنوب و مناطق نزدیک به کانون زلزله داده نشده است و تدابیر ایمنی در مسافرت و مقصد و همین طور اقدامات پیشگیرانه برای تامین امنیت مسافران در زمان حادثه و بحران احتمالی با عنایت به زلزله های اخیر بندرعباس، سنجیده نشده و سفر به مناطق جنوبی و نزدیک به کانون زلزله، بدون اعلام شرایط «فورس ماژور» همچنان ادامه پیدا کرده و حتی در راه کیش با افزایش تقاضا روبه رو بوده است.
در روز سه شنبه ۲۵ آبان ماه، درحالی که پس لرزه های فین بندرعباس تا یک روز پیش از آن، همچنان ادامه داشت، بگفته رئیس جامعه هتلداران کیش، ۴۶ سورتی پرواز به کیش انجام شده است.
مدیر یکی از آژانس های مسافرتی هم به ایسنا می گوید: وقوع زلزله هیچ تاثیری در حجم سفرهای این مقصد نداشته، به صورتی که پروازهای این مسیر از سمت تهران کامل پُر بوده و صندلی خالی در پرواز و اتاق خالی در هتل به سختی پیدا می شود، آن هم در شرایطی که قیمت پرواز یک طرفه تهران ـ کیش حدود یک میلیون تومان قیمت دارد.
مهرسا سبزه ها، مدیر داخلی یکی از آژانس های گردشگری در تهران نیز قبل از زلزله بندرعباس، درباره افزایش قیمت بلیت پرواز و هتل در کیش که هزینه این سفر را به استانبول نزدیک کرده است، به ایسنا گفته بود که مسیح الله صفا ـ رئیس جامعه هتلداران کیش ـ در اینباره می گوید: نرخ هتل در جزیره تابع عرضه و تقاضا است و گران شدن آن خصوصاً در هتل های دو و سه ستاره را که می گویید نرخ آن به هتل پنج ستاره نزدیک شده است قویا تکذیب می کنم. عده ای شایعه می کنند قیمت هتل های کیش گران شده تا زمینه را برای فعالیت خانه های شبانه فراهم نمایند.
صفا اضافه می کند که فعالیت خانه های شبانه یا کرایه ای شدیدا تحت نظارت مراجع قانونی می باشد و همین اسباب نگرانی عده ای را فراهم نموده است. این خانه ها هم اگر زیرمجموعه جامعه هتلداران استانداردسازی شوند، به آنها مجوز می دهیم.
منبع:

1400/08/28
22:30:56
5.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری