معاون گردشگری:

دوران پرکاری پیش روی گردشگریست

دوران پرکاری پیش روی گردشگریست آثارنیوز: معاون گردشگری با اشاره به اینکه دوران پرکاری در گردشگری پیش رو است، از مدیران استانی درخواست نمود لطمه ها و لطمه های واردشده بر صنعت گردشگری را واکاوی کنند تا اقدامات سازنده در دوران پساکرونا در دستور کار قرار گیرد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، علی اصغر شالبافیان در نشست شورای مدیران که با حضور مدیران کل و معاونان گردشگری ۳۱ استان کشور و نیز مدیران کل معاونت گردشگری بصورت وبینار برگزار شد، اظهار داشت: باید از همه ظرفیت های موجود و تعاملات فرابخشی در امتداد توسعه گردشگری کشور در روزهای پساکرونا و نیز عبور از چالش های موجود استفاده نمائیم، بدین جهت به کارگرفتن ظرفیت مدیریت کلان استانها همچون استانداران می تواند نقش مؤثری در بسط و گسترش مباحث مربوط به صنعت گردشگری کشور در لایه های اجرائی استانی داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه در امتداد این هدف، جلسات مشترک با حضور وزیر، استانداران و مدیران کل استانی ترتیب داده شده است، اضافه کرد: مشابه این اقدام در وزارت امور خارجه در پی انتصاب سفرا در دست اقدام است تا هم صدایی گردشگری در سطح کشور به وجود آمده و دستیابی به اهداف کل این حوزه محقق شود.
شالبافیان خطاب به مدیران کل استانی و ستادی با تاکید بر اینکه دوران پرکاری در زمینه گردشگری پیش رو است، اظهار نمود: یکی از اصلی ترین وظایف ساختار دولتی گردشگری تسهیل پروسه فعالیت مردم و به عبارتی بخش خصوصی این حوزه به شمار می آید و نیاز است از هر ابزاری بمنظور تحقق این هدف بهره گرفته شود.
وی افزود: یکپارچه سازی ضوابط، تسهیل پروسه صدور مجوزها، گسترش واگذاری اختیارات به استانها، نیازسنجی دقیق و نظارت بر امور همچون اقدامات پیش رو در امتداد نیازهای گفته شده است.
شالبافیان همین طور از مدیران کل استانی خواست با واکاوی لطمه ها و لطمه های واردشده بر صنعت توریسم، تلاش شود تا با اتخاذ تصمیمات سازنده، بررسی گسترده تبعات آن و نیز رفع موانع پیش رو، اقدامات سازنده در دوران پساکرونا را در دستور کار قرار دهند.
در این جلسه هر یک از مدیران کل ادارات معاونت گردشگری شامل اداره کل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی، مطالعات، آموزش و برنامه ریزی، سرمایه گذاری، زیرساخت ها و مناطق نمونه، نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، توسعه گردشگری داخلی و نیز ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، با مطرح کردن اولویت های کاری و اهم مباحث روز در این عرصه به جمع بندی و اشتراک نظر اجرائی با مدیران کل استانی رسیدند.
همین طور تصمیم بر آن شد تا باتوجه به اهمیت جریان باردیگر سفرها، یکی از مباحث اصلی به جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اختصاص پیدا کند.
منبع:

1400/07/29
22:24:21
5.0 / 5
228
تگهای خبر: آموزش , خدمات , زمینه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری