شهردار منطقه ۱۴:

شروع مرمت نمای قدیمی ترین مسجد شهر تهران

شروع مرمت نمای قدیمی ترین مسجد شهر تهران آثارنیوز: شهردار منطقه 14 شهر تهران از شروع عملیات عمرانی مرمت نمای بیرونی مسجد بقیه الله دولاب در قالب بهسازی و نگهداری از بناهای تاریخی این منطقه آگاهی داد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، کامبیز مصطفی پور شهردار منطقه ۱۴ شهر تهران با اشاره به این خبر اظهار داشت: بهسازی مسجد بقیه الله دولاب که قدیمی ترین مسجد شهر تهران و یک اثر فرهنگی تاریخی به شمار می آید بعنوان یکی از پروژه های توسعه محلی در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد و تمامی مراحل اجرائی آن با هماهنگی و تأیید کارشناسان میراث فرهنگی به انجام می رسد.

مصطفی پور به شروع عملیات عمرانی مرمت نمای بیرونی این اثر تاریخی با تاکید بر حفظ هویت تاریخی و معماری ایرانی اسلامی آن اشاره نمود و اضافه کرد: چیدمان نمای آجری دیواره مسجد با مساحتی بیش از ۲۵۰ مترمربع بر طبق سبک معماری دوره زمانی این اثر تاریخی درحال اجراست.

وی عملیات استواری بنا و راه اندازی اماکن رفاهی در قالب ۵ چشمه سرویس بهداشتی که یک مورد آن به توان یابان اختصاص دارد را از دیگر کارهای انجام شده در این پروژه توسعه محلی برشمرد.

شهردار منطقه ۱۴ با اشاره به اهمیت حفظ اماکن تاریخی و فرهنگی که نشانگر هویت شهر هستند تصریح کرد: مسجد بقیه الله دولاب بعنوان یک اثر میراثی مورد توجه است و احیای ماذنه، بهسازی محوطه پیرامونی و محورهای منتهی به این محل از دیگر اقداماتی است که صورت خواهد گرفت تا موقعیت این محل معنوی بهتر از پیش شود.


منبع:

1400/05/13
11:50:30
5.0 / 5
206
تگهای خبر: بنا , تاریخ , راه اندازی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری