احتمال رفتن ونیز به لیست میراث در معرض خطر

احتمال رفتن ونیز به لیست میراث در معرض خطر به گزارش آثارنیوز یونسکو اعلام نمود اگر مقصد کشتی های تفریحی به بندر دیگری تغییر پیدا نکند، مرکز تاریخی ونیز در معرض خطر قرار می گیرد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، یونسکو اعلام نمود اگر «ونیز» برای کشتی های تفریحی که در بندر این شهر لنگر می اندازند ممنوعیت دائمی وضع نکند احتمال قرار دادن این شهر در لیست میراث جهانی در معرض خطر را مورد بررسی قرار خواهد داد.
روز دوشنبه یونسکو اطلاع داد این مساله را در جلسه های جامعی که ماه جولای برگزار می گردند مورد بررسی قرار خواهد داد و اگر با قرار گرفتن «ونیز» در این لیست موافقت شود، یونسکو می تواند از فوریه آینده خواهان اقدام فوری دولت ایتالیا برای این شهر شود.
هم اکنون کانال «جودکا» (Giudecca) تنها راه ورود کشتی ها به ونیز است.
یونسکو اعلام نمود: «دستیابی به یک چاره بلندمدت بسیار ضروری است؛ چاره ای که بتواند از دسترسی کامل کشتی ها به شهر جلوگیری نماید و آنها را به بندر دیگری در این منطقه سوق دهد.»
وزیر فرهنگ ایتالیا هم بیان نمود: «قرار دادن ونیز در لیست میراث جهانی در معرض خطر می تواند یک مشکل جدی برای کشورمان تلقی شود و الان دیگر مهلت مان رو به اتمام است. با قانون اخیری که برای مبحث کشتی ها به اجرا درآمده است قدم مهمی در این راستا برداشته ایم اما ما باید اقدامات بیشتری انجام دهیم و فورا عبور کشتی های بزرگ را از کانال «جودکا» ممنوع نماییم.»
به تازگی چهره های شناخته شده دنیای هنر همچون «تیلدا سوئینتون» با امضای نامه ای خواهان اقدام فوری «رم» برای حفاظت از ونیز شده اند.
منبع:

1400/04/03
14:46:00
5.0 / 5
227
تگهای خبر: تاریخ , فرهنگ , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری