كلیسای تاریخی جهان رو به ویرانی است

كلیسای تاریخی جهان رو به ویرانی است به گزارش آثارنیوز یکی از قدیمی ترین کلیساهای جهان واقع در یکی از صحراهای عراق حالا رو به ویرانی است.


به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، در عراق، کشوری با میراث غنی، یکی از قدیمی ترین کلیساهای جهان قربانی سال ها جنگ، غفلت دولت و تغییرات اقلیمی شده است.
بعد از آن که پاپ فرانسیس در ماه مارس به عراق سفر کرد، خیلی از عراقی ها انتظار داشتند با هجوم گردشگران به کلیسای «الأقیصر» مواجه شوند.
اما در کشوری که سال ها شاهد نبرد و بحران‎ های اقتصادی بوده، این کلیسای تاریخی هم همچون سایر آثار تاریخی عراق مورد غفلت قرار گرفته شده است.
تمامی بقایای کلیسای «الأقیصر» را که در شهر باستانی «عین التمر» قرار دارد آجرها و دیواره های ویران شده می سازند.
«زاهد محمد» که یک دیرینه شناس است اعتقاد دارد شرایط آب و هوایی، تبدیل شدن این منطقه در زمان حکومت صدام حسین به یکی از مناطق نظامی و غفلت در نگهداری و مرمت از علل وضعیت کنونی این کلیسا است.
شهردار «عین التمر» می گوید فقدان بودجه از مشکلات نگهداری از این مکان است، چونکه نگهداری از این مکان بودجه عظیمی را احتیاج دارد و این شهر چنین بودجه ای ندارد.
«نیپور»، شهر باستانی سومری که در عراق قرار دارد بقایای معبدها و کاخ های تاریخی را در خود جای داده است. بخش اعظمی از این مکان بعد از سقوط صدام حسین توسط راهزنان و گروهک ها غارت و ویران شد.
شهردار شهری که نیپور در آن قرار دارد اعتقاد دارد سرمایه گذاری کردن در این شهرهای تاریخی می تواند فرصت های شغلی ایجاد نماید، اما به جز مساله نگهداری و مرمت، مشکل دیگر فراهم کردن امکانات برای گردشگران است.
مقام های محلی هم باران های متوالی را از دیگر عوامل صدمه دیدن اماکن تاریخی عراق عنوان کرده اند.
بر مبنای اطلاعات عرضه شده توسط سازمان ملل، عراق یکی از کشورها با بیشترین میزان صدمه پذیری نسبت به تغییرات اقلیمی است.1400/02/21
22:01:21
5.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری