اجرای محدودیت های گردشگری رمضان

اجرای محدودیت های گردشگری رمضان آثارنیوز: خراسان رضوی در ماه رمضان امسال، قوانین و محدودیت های کرونائی برای گردشگری رمضان در بعضی از کشورها به سبب جلوگیری از گسترش مبتلاشدن به کرونا اجرا می شود.


کشورهایی که محدودیت هایی برای گردشگری کرونا ارائه کردند در ذیل به آنها اشاره شده است:
دبی
دبی قانون پرده ماه رمضان برای رستوران ها را لغو نمود. مقامات این کشور عنوان کردند: رستوران های دبی دیگر نیازی به محافظت از سرو غذا در مقابل دید رهگذران در ساعات روزه داری ندارند. این قانون جایگزین قوانین صادرشده سالهای قبل است که رستوران ها و مکان های غذاخوری را به پوشاندن از دید روزه داران ملزم می کرد.
کشور امارات به گردشگری وابسته است و به سبب همه گیری لطمه های زیادی به این بخش وارد شده است. این اقدام جدید که روز دوشنبه اعلام شد، در حالی انجام می شود که کشور دبی برای تقویت اقتصاد خود، از توریستهایی استقبال می کند که ۹۰ درصد آنان خارجی و غیرمسلمان هستند.
این کشور از نخستین مقاصدی بود که سال قبل باردیگر به روی گردشگران باز شد و همانند آهنربایی برای بازدیدکنندگانی شد که از محدودیت های شدید کرونائی فرار می کردند.


اندونزی
مهاجران بصورت دسته جمعی، معروف به مودیک (شبیه تعطیلات سال نو چینی یا کریسمس) سفر می کنند. مودیک (Mudik) اصطلاحی در اندونزی برای کارهایی است که مهاجران یا کارگران مهاجر برای بازگشت به زادگاه خود در تعطیلات مذهبی مانند عیدفطر انجام می دهند.
محدیر افندی وزیر فرهنگ این کشور در اطلاعیه ای با اشاره به ترس از انتشار ویروس و کوشش برای کاهش آن اظهار داشت: در سال ۲۰۲۱ مودیک انجام نخواهد شد، اما سفرهای ضروری انجام می شود. البته قاچاچیان و اسناد جعلی سفر برای دورزدن این ممنوعیت نیز بسیار مشاهده شده است.


ترکیه
باتوجه به افزایش موارد مبتلاشدن به بیماری کووید، گردشگری ترکیه در معرض تهدید است و مقرر است محدودیت ها تشدید شوند. طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور احیانا دستور تشدید محدودیت ها را پیش از فصل حیاتی گردشگری (تابستان) اعلام خواهدنمود. این موارد شامل محدودکردن سفرهای بین شهری (عامل اصلی انتقال ویروس) و کاهش تردد افراد زیر ۲۰ سال و بالای ۶۵ سال و تعطیلی اماکن ورزشی و تفریحی است. از دست دادن درآمد گردشگری طی همه گیری، اقتصاد ضعیف ترکیه را بیشتر تحت تاثیر قرار داده است.


سال گذشته، همه گیری درآمد گردشگری ترکیه را که منبع اصلی درآمد است با دوسوم کاهش به ۱۲ میلیارد دلار رساند. بر طبق اعلام اردوغان در تاریخ ۲۹ مارس، رستوران ها در ماه رمضان بصورت بیرون بر می توانند فعالیت کنند و ساعات منع تردد نیز از ۹ شب تا ۵ بامداد است. تصمیم گیری در مورد افتتاحیه فصل گردشگری به موفقیت کمپین واکسیناسیون بستگی دارد. طبق گفته محمت ارسوی، وزیر گردشگری، کارکنان گردشگری برای واکسیناسیون در اولویت قرار می گیرند.
منابع

arabnews.com

thejakartapost.com

livemint.com

channelnewsasia.com

reuters.com
منبع:

1400/01/27
13:46:07
5.0 / 5
348
تگهای خبر: اندونزی , تاریخ , توریست , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری