لیست هتل ها به قرارگاه پشتیبانی شهید سلیمانی

لیست هتل ها به قرارگاه پشتیبانی شهید سلیمانی به گزارش آثارنیوز رئیس سازمان اورژانس كشور، اظهار داشت: لیستی از هتل ها از جانب جامعه هتلداران ایران به قرارگاه پشتیبانی شهید قاسم سلیمانی اعلام گردید.


به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، پیرحسین کولیوند، که مسئولیت قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا (طرح شهید قاسم سلیمانی) را به عهده دارد، از تهیه لیستی از هتل ها و مهمانسراها برای قرنطینه بیماران کرونا آگاهی داد و اضافه کرد: بعد از بازدید نمایندگان وزارت گردشگری و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از محل های مورد نظر برای ایجاد نقاهتگاه، لیستی از هتل ها و مهمانسراها که ظرفیت ایجاد محل مناسبی برای قرنطینه دارند، آماده و جهت استفاده هموطنان به رؤسای دانشگاه ها ابلاغ خواهد گردید. رئیس سازمان اورژانس کشور تاکید کرده است که هدف از این طرح بحث قرنطینه، جداسازی مبتلایان است. قرنطینه افراد در محیط هایی مانند هتل موجب حفظ کرامت هموطنان خواهد شد و افرادی که دارای توان مالی مناسب نیستند و نمی توانند قرنطینه را رعایت نمایند، این طرح کمک کننده خواهد بود. ایزدی، مدیرکل حوزه ریاست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در نشستی که سه شنبه گذشته (چهارم آذرماه) با رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح حاج قاسم سلیمانی (آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا) و دبیر جامعه هتلداران ایران داشت، اعلام نمود که هتل های ایرانگردی و جهانگردی برای تبدیل به قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا اعلام آمادگی کرده اند. این مجموعه با ۵۰ واحد اقامتی که قبل از انقلاب با عنوان مهمانسراهای جهانگردی شناخته می شد و اولین زنجیره هتلی ایران به حساب می آمد، حالا در تملک شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی است که به صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی وابسته است. قدمت بعضی از این هتل هایِ بازسازی شده، به بیش از نیم قرن می رسد. مهمانسراهای جهانگردی در بعضی شهرها تنها اقامتگاه موجود گردشگری، است. دبیر جامعه حرفه ای هتلداران ایران نیز از ارائه لیستی از هتل های یک تا سه ستاره بخش خصوصی برای تبدیل به نقاهتگاه بیماران کرونا، به وزارت بهداشت آگاهی داده است. کامیار اسکندریون درباره تعداد هتل هایی که مقرر است نقاهتگاه بیماران کرونا شوند، اظهار داشت: این آمار در حال تکمیل است. ما فرصت کمی داشتیم با وجود این، برخی از هتل ها در همین زمان محدود داوطلب شدند. بدین سبب ترجیح دادیم در دو فاز این طرح را پیگیری نماییم، در فاز نخست آن تعدادی که داوطلب شده بودند را به قرارگاه پشتیبانی طرح شهید قاسم سلیمانی، معرفی کردیم تا وارد جزئیات شویم و فاز بعدی را با داوطلبان احتمالیِ بعدی پیگیری خواهیم کرد. او درباره پراکندگی جغرافیایی هتل های داوطلب تبدیل به نقاهتگاه کرونا، اظهار نمود: در بعضی استانها سه تا چهار واحد اعلام آمادگی کرده اند، در صورتیکه از برخی استانها هنوز هیچ واحد اقامتی برای تبدیل به نقاهتگاه اعلام آمادگی نکرده است.
وی درباره این که چه گروهی از هتل ها مقرر است به نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا تبدیل گردد و آیا در جریان این طرح از هتل های چهار و پنج ستاره بخش خصوصی استفاده خواهد شد، اظهار داشت: درجه ای که روی آن صحبت شده هتل های یک تا سه ستاره است اما اگر نیاز باشد، از هتل های چهار و پنج ستاره در صورت داوطلب شدن، استفاده خواهد شد. هم اکنون گروه مهمانسراهای ایرانگردی و جهانگردی به این طرح پیوسته است اما مساله این است که بعضی از آنها ظرفیت محدودی برای اقامت دارند و در محدوده شهری قرار ندارند. استاندارد این اقامتگاه ها را برای تبدیل به نقاهتگاه بیماران را باید قرارگاه پشتیبانی شهید قاسم سلیمانی تأیید کند.

1399/09/10
16:26:55
5.0 / 5
1140
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری