موزه كشاورزی قزوین به زودی در مكان جدید راه اندازی می شود

موزه كشاورزی قزوین به زودی در مكان جدید راه اندازی می شود قزوین به دنبال تهیه سلسله گزارش هایی از طرف رسانه های استان با موضوع «وضعیت موزه كشاورزی قزوین» روابط عمومی سازمان جهاد كشاورزی و اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین با هدف تنویر افكار عمومی توضیحاتی را به مخاطب ارائه كردند.


موزه کشاورزی یا موزه باغستان قزوین با هدف حفاظت و نگهداری از ادوات کشاورزی قدیمی و نمایش سیر تحول تجهیزات کشاورزی از گذشته تا کنون، با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در عمارت تاریخی سپهدار از بناهای موجود در مجموعه سازمان جهاد کشاورزی و تحت مالکیت این سازمان افتتاح شد.
در راه اندازی این مجموعه دو دستگاه متولی علاوه بر دعوت از مجموعه داران و علاقه مندان به این حوزه جهت تحویل ادوات کشاورزی برای نمایش و بازدید عموم، مبادرت به جمع آوری و نگهداری تصویر اسناد، مدارک و تصاویر قدیمی مربوط به حوزه کشاورزی دشت حاصلخیز قزوین و برخی مناطق کشور کردند که مجموعه آثار جمع آوری شده در این موزه مورد توجه گردشگران و مسئولین استانی و ملی قرار گرفته و تمام تلاش دو دستگاه متولی موزه کشاورزی بر حفاظت و صیانت از این مجموعه بوده و هست.
طی چند سال اخیر باتوجه به فاصله گرفتن از اهداف اولیه راه اندازی این مجموعه به سبب تعطیلی های پی درپی و نیز تمکین از دستور دستگاه قضا و حکم قضایی صادر شده برای تخلیه اشیاء از فضای اختصاص داده شده به موزه، دو دستگاه دولتی متولی طی برگزاری جلسات گوناگون تصمیم به راه اندازی مجدد این مجموعه باارزش در مکانی جدید گرفتند.
بنا بر اعلام روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین، در همین راستا بعضی از وسایل و ادوات کشاورزی مربوط به مناطق روستایی که توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهیه و جمع آوری شده بود تا اتخاذ تصمیم نهایی از طرف دو دستگاه متولی برای انتخاب مکان جدید موزه به فضایی مناسب منتقل شدند.
برمبنای رایزنی های صورت گرفته توسط متولیان این مجموعه، موزه باغستان به زودی با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، سازمان جهاد کشاورزی و شهرداری قزوین (سازمان باغستان) در مکان جدید آن راه اندازی خواهد شد. پس ضمن تقدیر از پیگیری و حساسیت اصحاب محترم رسانه، خبرنگاران و اهالی فرهنگ دوست استان، انتظار می رود باتوجه به شرایط و وضعیت حاکم بر کشور، متولیان موزه کشاورزی را در گذار از این دوره یاری کرده تا با برنامه ریزی مناسب برای انتقال اشیاء به فضای جدید و بازگشایی موزه اقدام نمایند.1399/09/05
13:23:39
5.0 / 5
1184
تگهای خبر: بنا , تاریخ , تصویر , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری