در جلسه معاونان وزارت میراث فرهنگی مطرح شد؛

تحریك مردم به سفر با وام ۴ درصدی

تحریك مردم به سفر با وام ۴ درصدی به گزارش آثارنیوز جلسه شورای معاونان وزارت میراث فرهنگی درحالی برگزار گردید كه وزیر میراث فرهنگی، سفر را در انتشار كرونا بی تأثیر دانست. مدیرعامل كانون جهانگردی هم از عرضه وام برای تحریك مردم به سفر اطلاع داد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، جلسه شورای معاونان و مدیران استانی با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، ولی تیموری معاون گردشگری، پویا محمودیان معاون صنایع دستی، ساسان تاجگردون معاون سرمایه گذاری، مدیران ستادی و مدیران عامل مؤسسات تابعه روز شنبه اول شهریورماه در سالن فجر برگزار گردید. در این نشست مدیران کل استانی به صورت وبینار حضور داشتند.
در ابتدای جلسه مونسان بیان نمود: «در سطح ملی به کرات این مورد مطرح است که سفر باعث تشدید کرونا می شود، در صورتیکه عدم رعایت فاصله اجتماعی، ازدحام و عدم استفاده از ماسک عامل اصلی شیوع است و سفر کمترین تاثیر را دارد.»
او با اشاره به ارسال نامه ای به رئیس جمهوری در مورد آسیب به صنعت توریسم اضافه کرد: «در این نامه به رئیس جمهوری محترم تاکید کرده ام که در صورت ادامه این روند، صنعت توریسم آسیب جبران ناپذیری متحمل خواهد شد. در نیمه دوم سال موج بزرگ بی کاری را شاهد خواهیم بود. خیلی از مردم تمام سرمایه زندگی خویش را برای راه اندازی تأسیسات گردشگری سرمایه گزاری نموده اند که با شرایط به وجود آمده امیدی به درآمد و بازپرداخت وام ها وجود ندارد.»
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر پیگیری پروژه های بزرگ نیمه کاره در استان ها متذکر شد: «پروژه های متنوعی در استان ها، برای افتتاح در هفته دولت آماده بهره برداری هستند. مدیران کل استان باید تکمیل پروژه های اثرگذار استان را در اولویت کار خود قرار دهند.»
مصوبه ای برای لغو سفر در ستاد کرونا نیست
در ادامه ولی تیموری معاون گردشگری در مورد امهال وام ها تا آخر سال بیان نمود: «کلیات حمایت ویژه از صنعت توریسم و صنایع دستی در صورت جلسه ستاد اقتصادی درج شده است و صحبتی درباره محل تأمین بودجه مطرح گردیده است. در جلسه فردا با نهاوندیان که بسیار حیاتی می باشد نتیجه نهایی حاصل خواهد شد.»
او با تاکید بر اینکه در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه ای در مورد لغو سفر وجود ندارد توضیح داد: «با توجه به اینکه تنها یک ماه برای انجام سفر فرصت باقی مانده است مدیران کل استانی باید در جلسات استان از انجام سفر دفاع کنند و با اتخاذ تصمیمات درست و تشدید نظارت ها به انجام سفر کمک کنند.»
تحریک مردم به سفر با پرداخت وام ۴ درصدی
در این جلسه حسین اربابی مدیرعامل کانون جهان گردی و ایران گردی به تصویب وام ۵۰۰ میلیارد تومانی در هیئت مدیره یکی از بانک ها اشاره نمود و اضافه کرد: «این وام سفر با سود ۴ درصدی برای عموم مردم در نظر گرفته شده است که البته احتمال افزایش آن تا ۲۰ هزار میلیارد تومان وجود دارد.»
او با اشاره به اینکه تحقق این مورد بستگی به وزارتخانه خواهد داشت، اضافه کرد: «این وام که چهار ماه تنفس دارد و مدت بازپرداخت آن هم هشت ماهه است می تواند عاملی برای تحریک بازار و تقاضا باشد.»
اربابی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه در چند روز آینده نهایی می شود، افزود: «با تزریق این رقم به حوزه گردشگری، ریسک بانک ها برای پرداخت تسهیلات به تأسیسات گردشگری هم پایین خواهد آمد.»
در این نشست مدیران کل استانی گزارشی درباره پروژه های آماده بهره برداری در هفته دولت، عرضه دادند.


منبع:

1399/06/03
13:30:01
5.0 / 5
1956
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری