برنامه موكب های ایران برای اربعین

برنامه موكب های ایران برای اربعین معاون فرهنگی و مشاركت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات از تدوین سه برنامه با مشاركت موكب های ایرانی در اربعین سال جاری اطلاع داد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، یوسف افضلی در نشست هم اندیشی با مسؤولان برخی از مواکب استان تهران، خاطرنشان کرد: با عنایت به این که مردم، عشایر و مسؤولان عراق، میزبانان اصلی مراسم اربعین حسینی هستند، منتظر تصمیم و اعلام رسمی آنها در مورد چگونگی برگزاری این کنگره عظیم جهانی هستیم.
او اضافه کرد: با عنایت به فرصت اندکی که تا موسم اربعین حسینی باقی است، برنامه های مختلفی با فرض برگزاری عمومی، برگزاری محدود و برگزار نشدن مراسم اربعین حسینی با مشارکت مسؤولان مواکب ایرانی در حال تدوین نهایی است.
دبیر کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی با تاکید بر این که تابع تصمیم مجامع رسمی مانند ستاد مقابله با کرونا و وزارت بهداشت در مورد برگزاری آئین های مذهبی هستیم، اظهار نمود: در برنامه اول با فرض برگزاری عمومی کنگره عظیم اربعین حسینی، محور فعالیت موکب های ایرانی به جای تغذیه، متمرکز بر عرضه خدمات سلامت محور با رعایت پروتکل های بهداشتی خواهد شد.
افضلی اضافه کرد: برپایه برنامه دوم با فرض محدود شدن مراسم اربعین به شهروندان عراقی، این آمادگی وجود دارد تا چند موکب ایرانی را با رعایت پروتکل های بهداشتی برای عرضه خدمات سلامت محور به برادران عراقی اعزام نماییم.
او درباره برنامه سوم یعنی برای زمان برگزار نشدن کنگره اربعین، اظهار داشت: در این صورت از ظرفیت مواکب ایرانی در رزمایش کمک مومنانه، مقابله با کرونا، عرضه خدمات سلامت محور و فعالیتهای جهادی در بازسازی مناطق محروم استفاده خواهد شد.
معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات اضافه کرد: الان در حال رایزنی با مسؤولان عتبه ها و دولت عراق هستیم تا در صورت موافقت آنها، در روزهای محرم، دو یا سه موکب سلامت ایرانی را به صورت پایلوت و با رعایت سخت ترین پروتکل های بهداشتی به عراق اعزام نماییم.
افضلی همینطور از "فعالیت جهادی موکب های ایرانی در ماه های اخیر در چارچوب رزمایش کمک مومنانه و مقابله با کرونا" تجلیل نمود.
منبع:

1399/05/19
23:04:01
5.0 / 5
2420
تگهای خبر: آئین , خدمات , فرهنگ , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری