آمار سفر در خرداد و شلوغی مازندران

آمار سفر در خرداد و شلوغی مازندران به گزارش آثارنیوز رئیس ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر از ثبت بیشتر از پنج میلیون نفر شب اقامت در خردادماه اطلاع داد.


به گزارش آثارنیوز به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری می گوید: تعداد اقامت کنندگان از تاریخ ۹۹/۳/۱ تا ۹۹/۳/۳۱، مجموعاً ۵، ۷۰۳، ۶۷۹ نفر شب در مراکز اقامتی رسمی کشور شامل هتل، هتل سرای سنتی، اقامتگاه بوم گردی، زائرسرا، خانه مسافر، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و مجتمع های گردشگری به ثبت رسیده است.
در این گزارش تنها به عرضه آمار اقامت بسنده شده، درحالی که میزان اقامت در چادرهای مسافرتی و کمپ ها شمارش نشده است. طبق آخرین گزارش مرکز ملی آمار در بهار سال ۹۸، سهم اقامت در چادرهای مسافرتی و کمپ ها از مجموع آمار اقامت، سه درصد بود، درحالی که ۷۴ درصد اقامت ها در خانه بستگان و آشنایان ثبت شده بود.
معاون گردشگری در این گزارش اشاره ای به میزان مسافرت های جاده ای و هوایی نداشته و بدون آن که مقایسه ای با مدت زمان مشابه داشته باشد، به تعطیلات مناسبتی خردادماه و تأثیر آن بر سفرها اشاره کرده و به صورت کلی گفته است: در این تعطیلات حجم نسبتا خوب سفرها رقم زده شده است.
او به حجم نسبتاً خوب سفرها و انجام بازدیدهای نظارتی در سطح گسترده هم اشاره کرده و افزوده است: بیشتر از ۱۱ هزار بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری شامل مراکز اقامتی، رستوران ها، مراکز پذیرایی، بین راهی و دفاتر خدمات مسافرتی در سطح ۳۱ استان انجام گرفته است که مبین توجه همزمان وزارت گردشگری به مقوله سفر و ایمنی سفر است.
به قول تیموری، تعداد بازدیدهای صورت گرفته از مراکز تاریخی، تفریحی و گردشگری کشور در خردادماه بیشتر از ۹ میلیون مورد ثبت شده است.
به گزارش معاون گردشگری، استان مازندران در ماه گذشته، بالاترین میزان اقامت را به خود مختص کرده است.
تیموری در نیمه خردادماه درحالی که دو تعطیلی بلند پشت سر گذاشته شده بود، از تردد سه میلیون و ۳۰۰ هزار خودرو و چهار میلیون و ۱۸۰ هزار اقامت - شب، از اول تا شانزدهم خردادماه اطلاع داده بود.1399/04/05
20:35:18
5.0 / 5
2676
تگهای خبر: اقامت , ایمنی , تاریخ , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری