یك مسئول خبر داد

صنعتگران خسارت دیده از كرونا در استان مركزی كمك بلاعوض دریافت نمودند

صنعتگران خسارت دیده از كرونا در استان مركزی كمك بلاعوض دریافت نمودند آثارنیوز: مركزی معاون صنایع دستی اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مركزی از پرداخت كمك بلاعوض به صنعتگران و هنرمندان استان كه به علت شیوع بیماری كرونا گرفتار خسارت شده اند، اطلاع داد.


كاظمی اظهار نمود: با استناد به مكاتبه معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی در خصوص اعلام فهرست صنعتگرانی كه توان مالی آنها در سطح پایینی قرار دارد، فهرست مورد نظر تهیه و به وزارتخانه ارسال شد.
وی از اختصاص ۳۱۰ میلیون ریال، در چارچوب كمك های بلاعوض روستایی و شهری اطلاع داد و اظهار نمود: پیگیری كامل این مورد از راه معاونت صنایع دستی صورت گرفت تا جایی كه منجر به تایید نهایی و ارسال فهرست مذكور شد.
به گزارش آثارنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان مركزی، معاون صنایع دستی استان مركزی در ادامه اظهار داشت: صنعتگران صدمه دیده در رشته های آثار چوبی، سفال، تذهیب، نگارگری و فلز از این كمك های بلاعوض برخوردار شدند.
وی با اشاره به اینكه تعداد ۳۱ صنعتگر از این كمك ها برخوردار شدند، اضافه كرد: به هر هنرمند ۱۰ میلیون ریال، بعنوان كمك بلاعوض، ناشی از خسارت های این بیماری اعطا شده است.
كاظمی اظهار داشت: در صورت ادامه دار بودن این كمك ها فهرست نفرات جدید كه در این روزها گرفتار ضرر و زیان شده اند تهیه و به وزارت میراث فرهنگی ارسال خواهد شد.
معاون صنایع دستی استان مركزی اضافه كرد: اجرای این طرح را با شناسایی دیگر هنرمندان بی بضاعت استان امسال ادامه خواهیم داد.
كاظمی اظهار داشت: تعداد زیادی از كارگاه های صنایع دستی استان از یكی دو ماه پیش از آخر سال گذشته، مواد اولیه بسیاری خریداری كردند تا برای نمایشگاه های نوروزی تولید داشته باشند و آنرا عرضه كنند كه با شیوع بیماری كرونا مواد اولیه و محصولات شان در كارگاه ها مانده است.
وی اضافه كرد: در حال برآورد میزان خسارت وارده شده به این كارگاه ها هستیم تا با ارسال آن به وزارتخانه اعتباری برای اعطای تسهیلات ارزان قیمت به این كارگاه ها بگیریم.1399/01/18
23:07:44
5.0 / 5
3249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری