در پی شیوع ویروس كرونا

موزه ها در تردید تعطیلی و یا ادامه فعالیت قرار گرفتند

موزه ها در تردید تعطیلی و یا ادامه فعالیت قرار گرفتند آثارنیوز: موزه های كشور هنوز بخشنامه ای از طرف وزارت میراث فرهنگی درباره تعطیلی روزهای آینده نگرفته اند با این وجود تكلیف نهایی آنها درباره باز بودن و یا نبودن موزه ها معلوم نیست.به گزارش آثارنیوز به نقل از مهر، امروز كاخ موزه نیاوران، كاخ گلستان و سعدآباد و موزه ملی ایران به همراه بعضی از موزه های استان های كشور برای پیش گیری از شیوع ویروس كرونا به روی بازدیدكنندگان تعطیل بودند محمدرضا كارگر مدیركل امور موزه های كشور نیز اعلام نموده است كه موزه ها و اماكن تاریخی زیرنظر وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تهران و استان هایی كه در معرض تهدید هستند، تعطیل شدند.
اما این تعطیلی تنها امروز انجام شده بود و تصمیم گیری درباره تعطیلی موزه ها در ایام آینده تا اخر هفته به صورتی به عهده مدیران كل میراث فرهنگی استانها گذاشته شد. در این راستا نیز بعضی از مدیران میراث فرهنگی كل موزه های آن استان را تعطیل اعلام نمودند و برخی دیگر خیر.
امروز هم كاخ موزه نیاوران اعلام نمود كه تعطیلی در ایام آینده را اطلاع خواهد داد. درباره كاخ گلستان نیز اعلام شده كه فعلاً تكلیف نامشخص است مدیر كاخ سعدآباد نیز گفته است كه هنوز از طرف اداره كل موزه های كشور بخش نامه ای در خصوص تعطیلی دریافت نشده است. كیا پارسا به خبرنگار مهر گفته كه با این وجود از چند روز قبل برای ضد عفونی كردن كاخ تمهیدات ویژه اندیشیده شده است.
حالا بجای بخش نامه ای كه باید در اختیار استانها برای تعطیلی و یا عدم تعطیلی موزه ها در ایام آینده داده می شد، گفته شده كه باید وزارت بهداشت دراین زمینه تصمیم گیری كند. بدین سبب گویا تعطیلی موزه ها لحظه ای خواهد بود و در همان روز اعلام می شود.


منبع:

1398/12/05
14:06:50
5.0 / 5
3727
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری