بررسی مناسبات تاریخی ایران و لهستان بین دو جنگ جهانی

بررسی مناسبات تاریخی ایران و لهستان بین دو جنگ جهانی به گزارش آثارنیوز دبیر دبیرخانه دائمی همایش ها و همكاریهای علمی دانشكده ادبیات دانشگاه تهران خبر داد: همایش بین المللی «ایران و لهستان بین دو جنگ جهانی» به بررسی مناسبات فرهنگی، اجتماعی و تاریخی دو كشور ایران و لهستان در بازه زمانی دو جنگ جهانی اول و دوم می پردازد.


علی شهیدی در گفت و گو با ایسنا، با بیان خبر برگزاری همایش بین المللی «ایران و لهستان بین دو جنگ جهانی»، در ایام ۱۱ و ۱۲ اسفند امسال، اظهار نمود: فراخوان این همایش با پنج محور اعلام شده كه پژوهشگران و علاقه مندان جهت شركت در آن می توانند تا ۱۰ بهمن چكیده مقالات خودرا به دبیرخانه همایش ارسال نمایند. این همایش دوروزه در دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می گردد.
بگفته این استاد ایران شناسی دانشگاه تهران، محورهای مشخص شده برای این همایش بین المللی «تاریخ روابط دیپلماتیك و كنسولی ایران و لهستان»، «نظم نوین جهانی بعد از جنگ و تاثیر آن بر سیاست های خارجی ایران و لهستان»، «تاثیر فروپاشی روسیه تزاری و عثمانی بر روابط ایران و لهستان»، «مناسبات ایران و لهستان: فرهنگ، دیپلماسی و اقتصاد»، «بینش ایرانیان و لهستانی ها از مفهوم جنگ جهانی در عرصه پژوهش، میراث مكتوب، هنر و رسانه»، «توسعه اجتماعی و سیاستگذاری های داخلی در ایران و لهستان: سنجش شباهت ها و تفاوت ها» و «ساختارهای اجتماعی و زیستی ایرانیان و لهستانی ها» هستند.
شهیدی اشاره كرد: «دبیرخانه دائمی همایش ها و همكاریهای علمی دانشكده ادبیات دانشگاه تهران» این همایش بین المللی را با مشاركت سفارت لهستان در تهران و موسسه فرهنگی نگارستان اندیشه برگزار می نماید.

1398/09/11
22:36:20
5.0 / 5
4478
تگهای خبر: اندیشه , تاریخ , سفارت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری