کشف برنزی در چین

کشف برنزی در چین به گزارش آثارنیوز باستان شناسان با کاوش در چین به مجموعه ارزشمندی از آثار متعلق به عصر برنز دست پیدا کرده اند.


به گزارش آثارنیوز به نقل از لایوساینس، یک مجسمه برنز به شکل یک مار با سر انسان، به همراه مجموعه ای بزرگ از آثار برنز، یشم و طلا در نقاط مختلف محوطه دیرینه شناسی واقع در «سیچوان» کشف شده است.
در جریان کاوش در این محوطه باستان شناسی، یک جعبه برنزی نیز کشف شده است که داخل آن یشم و نقاب طلا قرار داشت.
کارشناسان معتقدند مجسمه هایی که در این محل کشف کرده اند، بسیار پیچیده و خلاقانه هستند و بازتابی از جهان افسانه ای است که مردم آن دوره به آن فکر می کردند. باستان شناسان همین طور معتقدند: این آثار غنی بودن تمدن چین را نشان می دهند.
در دهه ۸۰ میلادی دو گودال مختلف از محوطه دیرینه شناسی استان «سیچوان» مورد بررسی قرار گرفت و باستان شناسان در سال ۲۰۲۰ نیز شش گودال دیگر را کاوش کردند. کاوشگران بتازگی آثار تاریخی را در گودال های شماره ۷ و ۸ کشف کرده اند. در مجموع، باستان شناسان تا حالا توانسته اند ۱۳ هزار اثر تاریخی که گمان می رود به عصر برنز، یعنی بین سه هزار تا چهارهزار و پانصد سال پیش تعلق داشته باشد، از خاک بیرون بکشند.


بگفته کارشناسان، تا حالا هیچ اثری از بقایای انسان در این محوطه کشف نشده است، در نتیجه این آثار تاریخی به عنوان قسمتی از مراسم خاکسپاری دفن نشده اند. گمان می رود هدف از حفاری گودال ها و قرار دادن این آثار تاریخی درون آنها، به آیین های مذهبی ارتباط داشته باشد.
تعدادی از این آثار به عمد شکسته و یا سوزانده شده اند. از آنجا که آثار شکسته و یا سوزانده شده بسیار باارزش بودند، شکستن آنها نشان دهنده نقش مهم این آثار در یک آیین مذهبی است.
کسب اطلاعات بیشتر درباره این آثار تاریخی با کاوش گودال های دیگر واقع در محوطه دیرینه شناسی «سیچوآن» امکان پذیر خواهد بود.
1401/04/08
23:12:56
5.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری
asarnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آثارنیوز محفوظ است

آثارنیوز

خبرگزاری آثار تاریخی و گردشگری